Image
11.04.2019 / 10:55 Okunma Sayısı: 302

3. YAPI VE İNŞAAT FUARI KAPILARINI AÇTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkârları Odası tarafından düzenlenen 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı.
Şehrin ekonomisine katkı sağlaması amacıyla bu yıl 3’üncüsünün hayata geçirildiği fuara; Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Antakya Belediye Başkan Vekili Zeki Berber, Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, OSB Başkanı Tahsin Kabaali, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Başkanı Ali Kavak, çok sayıda STK ve oda temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş fuar ile ilgili “4 kategoride gerçekleşecek fuarlarımız art arda başlıyor. Bu fuarları başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Fuarların gerçekleşmesinde emeği geçen hem resmi kurumlarımıza, hem meslek odalarımıza hem de esnafımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Daha kalıcı bir fuar alanı kazandırma fikrine katılıyorum” ifadelerine yer verdi. Ekonominin canlanmasına vesile olmak için fuar çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Savaş, “Antakya- Defne bölgesinde 5 bin metrekare kapalı 5 bin metrekare açık alan olmak üzere bir EXPO alanı yapacağız. Bu yaz çalışmalara başlıyoruz. İskenderun’da da 6 bin metrekarelik bir EXPO alanımız olacak. Ekonominin durgun olduğu bugünlerde yapılan fuarlar çok önemli. Fuarlarımızın kalıcı ve kazançlı olmasını dileyerek herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Hatay Valisi Rahmi Doğan da “Dünyanın ekonomik krizden geçmiş olduğu bu dönemde ilimizde böyle bir fuarın açılmasını önemsiyorum. Fuarın hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
5 gün boyunca ziyaretçilerine kapılarını açık tutacak olan 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nın yerli ve yabancı yatırımcılar başta olmak üzere çok sayıda konuğu ağırlaması bekleniyor.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

91.032 kişidir.