Image
10.10.2018 / 09:29 Okunma Sayısı: 3293

43. Dünya Satranç Olimpiyatları Sona Erdi

43. Dünya Satranç Olimpiyatları 23 Eylül- 6 Ekim tarihleri arasında Gürcistan Batum’da gerçekleştirildi.
Aynı zamanda Dünya Satranç Federasyonu Başkan Seçimi de yapılan olimpiyatlarda Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Yeni Dünya Satranç Federasyon Başkanı Arkady Dvarkovich tarafından Dünya Satranç Federasyon As Başkanı olarak atandı.
43. Dünya Satranç Olimpiyatlarıyla ilgili Türkiye Satranç Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban açıklamada bulundu.
Daban açıklamasında “Gürcistan Batum’da Bir Yandan 43 . Dünya Satranç Olimpiyatları gerçekleşirken diğer taraftan da Dünya Satranç Federasyonu Başkan Seçimi Gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen FIDE Kongresin de Türkiye Satranç Federasyonu olarak Desteklediğimiz Ünlü Bürokrat (Rusya Federasyon Başkan Yardımcısı) Arkady DVARKOVICH Dünya Satranç Federasyonu Başkanı seçildi.
Yeni Dünya Satranç Federasyon Başkanımız Arkady Dvarkovich tarafından Dünya Satranç Federasyon As Başkanı olarak Türkiye Satranç Federasyonu Başkanımız Gülkız Tülay Hanım Atandı. Türkiye Satrancına Hayırlı uğurlu olsun.(Yeni Dönemde Türkiye Satranç Federasyonu Olarak Dünya Satranç Federasyonunda Daha Etkin Ve Güçlü Olacağız) Yine Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz Yol Arkadaşım Özgür Solakoğlu ECU Genel Kurulu Tarafından FIDE EXECUTIVE Board’a delege olarak seçildi. Ve 2017 Dünya Satranç Federasyonu Gazetecilik ödülünde En iyi Ulusal Federasyon Web Sitesi Ödülünü Türkiye Satranç Federasyonumuza verilmiştir.
En kıymetlilerimiz A Mili Takım Sporcularımız olmazsa olmazlarımız sonuç ne olursa olsun Türkiye ye yakışır bir şekilde mücadele ettiler.
Emeklerine yüreklerine sağlık. Ne Mutlu Türkiye’mizi en güzel şekilde Temsil edebilmemize Gurur Duyduk. Başarı gelmiştir, tekrar gelebilir ve gelecektir de, Organizasyon yapılmıştır, tekrar yapılabilir yapılacaktır da Ama üzerinde şehitlerimizin kanlarıyla oluşan tekrarı oluşacak bir Vatan başka bir Türkiye Yok. Türkiye’nin gücünü, varlığını, birliğini ve beraberliğini temsil eden herkese sonsuz teşekkürler.” İfadelerine yer verdi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.176 kişidir.