Image
10.10.2018 / 09:29 Okunma Sayısı: 349

Arıtma Konseyi: Artık Tahammülümüz Kalmadı Başkan Savaş:Seçimden Önce Çare Bulacağız

Defne Turunçlu’da Kurulması Planlanan Arıtma Tesisi İle İlgili kendilerini ‘ARITMA KONSEYİ’ diye adlandıran bir gurup Başkan Savaş’la görüştü.
Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, öcülüğünde oluşturulan heyet Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile görüştü ve arıtma tesisinin Turunçlu’dan kaldırılması yönünde olumlu sonuç alındı.
Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel yanısıra, Hatay Mimarlar Odası Şube Başkanı Mustafa Özçelik, İnşaat Mühendisleri Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Belediyesi meclis üyesi Tuncay Mengüllüoğlu, Defne Belediye Başkan Danışmanı Yüksel Türkili, İnşaat Mühendisi Adnan Özçelik, Mali Müşavir Hakan Aslanyürek, İşadamı Selahattin Yavuz, Dr. Sami Reyhan, CHP Defne İlçe Başkanı A. Kemal Yeşiloğlu, Asya Radyo ve Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Tamer Kerimoğlu Akdeniz mahallesi muhtarı Murat Sertel ve Akdeniz mahallesi kurucu, eski muhtarı Niyazi Akar' ın yer aldığı heyet Defne ilçesindeki arıtma tesisinden kaynaklanan Pis koku sorunlarını görüşmek üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'la bir araya geldi.
Arıtma konseyi: Arıtma tesisinden yayılan bu kötü kokulara artık tahammülümüz kalmadı
Toplantıya katılan heyet, Başkan Savaş'a arıtma tesisinden kaynaklı pis kokuların 9 mahalleyi kapsayan 1.5 km yarıçapında bir bölgede 60.000 kişiyi olumsuz etkilediğini ve Defne halkının arıtma tesisinden yayılan bu kötü kokulara artık tahammüllerinin kalmadığını ve konunun biran önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.
Başkan Savaş: Bilirkişi Onaylarsa Arıtma Tesisi En kısa Zamanda Turunçlu’dan Büyükçat’a taşınacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; Defne ilçesindeki arıtma tesisinden kaynaklanan sorunların farkında olduğunu, çözülmesi için girişimlere başladıklarını, koşulların uygun olması halinde Turunçlu'daki arıtma tesisinin Büyükçat Mahallesi’ne taşınacağını ifade etti.
Toplantıda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; Turunçlu'daki Arıtma'nın Büyükçat' a taşınması hususunda olumlu görüş bildirirken; “Koşulların uygun olması derken; bu işin tek şartı, bilirkişi ve teknik heyetin ‘Pis sular Büyükçat' a cazibeyle ulaşır’ şeklinde bir rapor vermesidir” dedi.
Başkan Savaş: Çalışmalar seçimdem önce başlayacak; Defne halkının derdine çare olacağız
Konunun hassasiyeti ve aciliyeti dolayısıyla sorunun biran önce çözümü adına çalışmaların seçimden önce başlatılacağını da ifade eden Başkan Savaş; böylece Defne halkının derdine çare olacağını müjdelemiş oldu.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ ın konuya vakıf olduğunu gören ve Turunçlu'daki Arıtma'nın taşınması sözü alan heyet toplantıdan mutlu ayrıldı.
Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, “Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın insan sağlığına verdiği önem, duyarlılığı ve çözüm odaklı siyaset anlayışının bir göstergesidir.
Bu vesileyle Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a tüm Defne halkı adına bir kez daha teşekkür ederim.” Dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.155 kişidir.