Image
02.04.2018 / 09:47 Okunma Sayısı: 405

ARTIK PASAPORT VE EHLİYETLER NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN

Pasaport ve sürücü belgeleri 27 Mart tarihi itibarıyla İI ve ilçe nüfus müdürlüklerince verilmeye başlandı.
Hatay Valiliği Tarafından yapılan duyuruda “Ehliyet ve Pasaport Konulu Basın Duyurusu 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 25 inci maddesi gereği pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerine dair iş ve işlemler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildiğinden söz konusu iş ve işlemler 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle il ve ilçe nüfus müdürlüklerince yürütülmeye başlanılacaktır.
"Hususi Damgalı Pasaport” ve Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince, "Umuma Mahsus Pasaport” ve "Sürücü Belgesi” başvuruları ise ilçe nüfus müdürlüklerince alınacaktır.
Bu itibarla;
I -Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri 27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr web adresinde hizmete açılmıştır.
2-Ayrıca hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir.
Bu kapsamda İI ve ilçe nüfus müdürlüklerimizce vatandaşlarımıza sunulan hizmetin hızlı ve etkin olması için pasaport ve sürücü belgeleri işlemlerine esas https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden randevu almaları hususu;Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR