Image
11.05.2019 / 09:57 Okunma Sayısı: 340

ATIK PİLLER, GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile atık piller doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüşüme kazandırılıyor.
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın talimatları ile çalışmalarını sürdüren Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda biriktirilen atık piller toplanarak geri dönüşüme kazandırılmak üzere TAP’a teslim ediliyor.
Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ İlçede atık pillerin düzenli olarak toplanması ve çevreye zarar vermeyecek şekilde geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçemiz sınırları içerisinde bulunan okullarda her yıl düzenli olarak atık pil toplama yarışması yapılmaktadır.
Her yıl Eylül – Nisan ayları arasında yapılan bu yarışma kapsamında birinci olan okullara ödüller verilmektedir. Son olarak 2017 yılında Samandağ Sıdıka Bedia Kara İlköğretim Okulu ve 2018 yılında Kuşalanı Anadolu Lisesi en fazla pil toplayarak Hatay birincisi olmuşlardı. Bu yıl da yarışma kapsamında en çok atık pil toplayarak Hatay birincisi olan okula TAP tarafından çeşitli ödüller verilecek. İlçemizde bulunan okullarda eğitim gören çocuklara çevre bilincinin aşılanması ve sorumluluk duygusunun yerleştirilmesi için bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.155 kişidir.