Image
07.02.2019 / 09:24 Okunma Sayısı: 487

BADMİNTONDA BÜYÜK BAŞARI

Samandağ MEF Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularında Nihal Bahçeci Turunç Badmintonda 35+ Halk Kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.
Türkiye Badminton Federasyonu Faaliyet Programında yer alan Veteranlar Halk ve Masterler Türkiye Şampiyonası Antalya Kemer’de 31 Ocak -3 Şubat 2019 tarihlerinde 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Turnuvada Samandağ MEF Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından Nihal Bahçeci Turunç 35+ Halk Kategorisinde tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olurken, Kulüp sporcularından
ve Uluslararası Badminton Hakemi Sedat Turunç ve Nihal B. Turunç 35+ Karışık Çiftler Halk Kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.
Samandağ MEF Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Elataş konu ile ilgii yaptığı açıklamada “ Kulüp olarak bizim ilk büyük başarımız Samandağ MEF Gençlik ve Spor Kulübünü 2018 yılında kurduklarını şuan Badminton branşında faaliyet gösterdiklerini, amaçlarının Badminton Sporunu Samandağ’ında daha da yaygınlaştırma ve daha ileriye götürmek, müsabık sporcular yetiştirerek Milli Takıma sporcu yetiştirmek. Badminton sporu Samandağ’ında eğer biliniyorsa bunda Beden Eğitim Öğretmenleri başta Sedat Turunç, Süleyman Çan, Enis Şahinoğulları’nın büyük emeklerinin olduğunu belirtmeliyim. Türkiye Şampiyonasında gösterdikleri üstün başarıdan dolayı Sedat Turunç ve Nihal B. Turunç’a Kulübüm adına teşekkür ediyorum.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

103.798 kişidir.