Image
12.10.2018 / 09:41 Okunma Sayısı: 318

BARO SEÇİMLERİ BU HAFTASONU

Hatay Barosu’nun iki yılda bir yapılan Olağan Genel Kurulu seçimleri hafta sonunda yapılıyor.
Hatay Barosu Kongresi, 13-14 Ekim Cumartesi ile Pazar günleri yapılıyor.
Cumartesi günü Adliye binasında gündem maddelerinin ‘seçimler’ dışındaki bölümleri yerine getirilecek. Ertesi gün, yani Pazar günü de seçimler gerçekleştirilerek; yeni Başkan 15 kişilik yönetim, 5 kişilik kurultay delegeliği, 5 kişilik disiplin ile 3 kişilik denetim kurulu üyeleri seçimle belirlenecek.
4 yıldan beri başkanlık görevini sürdürmekte olan Av. Ekrem Dönmez, neden tekrar aday olduğunu açıkladığı mesajında “Her ilde Baroların varlığı önemlidir. Ancak o Baro’nun varlığından öte, ne yaptığı ve ne yapmadığı çok daha önemlidir.
4 yıl önce; ‘Hatay’da Baro Var’ demek için; kişisel inisiyatif ve taahhütlerle şekillenen Baro yerine, kurumsal bir Baro için; unutulan tüm ilke ve değerlere sahip çıkacak bir Baro için; meslektaşının yanında bir Baro için; Çağdaş, Demokrat, İlerici, Laik, Şeffaf ve Cesur bir Baro için yönetim kadrolarını oluşturmuştuk. 4 yıldan bu yana bahsettiğimiz değerleri ve çıtayı şimdi kimsenin ulaşamayacağı kadar yükseklere taşıdık. Karnımızdan konuşmadık. Girdiği kabın şeklini alanlardan olmadık. Dedikodu ve iftira üretmedik. İşimize baktık. İş ürettik. Kimsenin hayalini bile kuramayacağı işleri ürettik, imzamızı koyduk…
Sermayesi emek yerine laftan ibaret olanlar, emeğe saygısı olmayanlar sadece seyretti… Hatay, Barosunun yanında durdu… Baromuz halkına ve meslektaşlarına sahip çıktı, halkımız ve meslektaşlarımız da Barosuna…
Şimdi meslektaşlarımızla ‘Hatay’da Baro Var’ olmaya devam etsin diye iki yıl daha çalışacağız. Halkımız ‘Hatay’da iyi ki Baro var’ demeye devam etsin diye tüm gücümüzle çalışacağız...” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.093 kişidir.