Image
21.05.2018 / 10:26 Okunma Sayısı: 2366

BAŞARILI SPORCULARDAN VALİ ATA’YA ZİYARET

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, gençlik temsilcileri ile farklı branşlarda uluslararası başarılara imza atmış sporcular 15-19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Vali Erdal Ata’yı ziyaret etti.
Geçtiğimiz Cuma günü saat 09.45’de Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette, genç sporcuları elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Vali Erdal Ata, gençlerimizin başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
19 Mayıs gününün ayrı bir anlam ve önemi olduğuna değinen Vali Ata, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Mücadelesi başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, bağımsızlık şuuruyla yetişen siz gençlere emanet etmiştir. Bu nedenle sizlerin çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak en iyi şekilde yetişmeniz, devlet ve millet olarak en önemli gayemizdir. Sizler eğitimde, sporda, kültürde ne kadar iyi yetişirseniz Türkiye Cumhuriyeti de o derece emin ellere teslim edilmiş olur. Bu vesileyle 15-19 Mayıs Gençlik Haftanızı kutluyorum’’ dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ise kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ederek yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Ziyarete, 2017 İşitme Engeliler Olimpiyat Oyunları 2.’si Mehmet Ali Sapmaz,2017 Muay Thai Dünya Şampiyonası 1.’si İrem Çapar, 2018 Karate Şampiyonası 3.’sü Meryem Tatlıoğlu, GSB-UNİCEF Gençlik Lideri Merve Koşar ve Güneydoğu Anadolu Gençlik Lideri Sıtkı Çakıcıoğlu’da katıldı.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.156 kişidir.