Image
11.10.2018 / 10:38 Okunma Sayısı: 414

BAŞKAN NEHİR, BELEDİYE KREŞİNDEKİ MİNİKLERİ ZİYARET ETTİ

Hatay’da belediyecilik anlamında ilk ve tek belediye kreşi olan Samandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Yeni eğitim ve öğretim sezonunda da çalışmalarını sürdürüyor.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından geçtiğimiz yıl faaliyete geçirilen Samandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, Hatay ilinde Belediye tarafından yapılan ilk ve tek Kreş ve Çocuk Bakımevi olma özelliğini gösteriyor.
Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği çağdaş, laik, demokratik anlayışa sahip, cumhuriyetçi bireyler yetiştirme hedefi ile faaliyette bulunan Kreş ve Gündüz Bakımevi yeni eğitim ve öğretim sezonunda da getirdiği yeniliklerle faaliyetlerine devam ediyor.
Samandağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kreş ve Gündüz Bakımevi ailelerin güven içinde çocuklarını teslim edebilecekleri bir yuva, ana kucağı olma özelliği ile öğrenci velilerinin ilgisini çekiyor.
Çocukların kişisel gelişimleri için her detayın düşünüldüğü kreşte eğitim alanında uzman kişiler tarafından veriliyor. Samandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi çocukların kendini ve etrafını tanıyan, ne yapacağını bilen, kendini ifade edebilen, düşüncelerini paylaşabilen, karar vermeyi öğrenen, fikir ve projelerini sunabilen güçlü bir kişiliğe sahip sağlıklı bireyler olarak yetişkinliğe ulaşmalarını amaçlayan bir misyona sahip.
Tiyatro-drama, dans sporu, yabancı dil, müzik, resim, akıl oyunları, satranç ve okuma atölyelerinde neşe içinde eğitim alan çocuklar, özgüven ve ahlaki değerlerle donatılıp, sanatla ve bilimle kendilerini geliştirme imkanı buluyor.
Gündüz bakımevlerinde çocukların kişisel gelişimlerine, el-motor becerilerine ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlayan eğitimler veriliyor. Sinema, tiyatro, müze gezileri yapan minikler, yaşlarına uygun etkinliklere katılarak sosyalleşiyor.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.175 kişidir.