Image
14.05.2019 / 09:23 Okunma Sayısı: 226

BAZ’A TEPKİ GÖSTERDİLER

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi’nde bulunan Davut Gündüz Apartmanı’nı çatı katına yerleştirilen baz istasyonuna mahalle sakinleri ve esnaf tepki gösterdi.
Dün öğle saatlerinde apartman önünde toplanan mahalleli su deposu kamuflajıyla çatıya vinçle yerleştirilen baz istasyonu ile ilgili tepkilerini dile getirdiler.
Tepki gösteren vatandaşlara; Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, İyi Parti İlçe Kurucusu Seyran Miçooğulları, Şükrü Kanatlı Mahalle Muhtarı İnal Kazan, Berberler Odası Eski Başkanı Hikmet Tunç, Avukat Süleyman Bedir Abacı destek verdi. Vatandaşın şikayeti üzerine, Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek çatı katına çıkarak istasyon ile ilgili incelemede bulundu. Mahalle sakinlerinden Yahya Kimyon “Su deposu kamuflajıyla konulan baz istasyonu ile ilgili ruhsat alınmadığını öğrendik. Burada sağlığımız için zararlı olan baz istasyonunu istemiyoruz. Bir an önce kaldırılmasını istiyoruz.” dedi. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu “Şu anda inceleyip, bakacağız. Ona göre hareket edeceğiz. Biz her zaman mahalle halkının yanındayız.” Dedi. Baz istasyonuna yakın işyeri bulunan Şükrü Kanatlı Mahalle Muhtarı İnal Kazan “Biz halkın sağlığını tehdit eden herhangi bir oluşuma karşıyız. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Bu tür şeyleri mahallemizde istemiyoruz. Bunun derhal, ivedilikle çıkarılmasını apartman sahibinden talep ediyoruz.” dedi. Baz istasyonu karşısında dükkanı bulunan Berberler Odası Eski Başkanı Hikmet Tunç, bunun başlangıçta baz istasyonu olmadığının söylendiğini, daha sonra bunun baz istasyonu olduğunu anladıklarını belirterek “Baz istasyonunu kesinlikle istemiyoruz. Sağlığa zararlı bilhassa çocuklara zararlıdır. Mahalleli olarak bir an önce buradan çıkarılmasını istiyoruz.”dedi. İyi Parti İlçe Kurucusu Seyran Miçooğulları ise “biz de tabi ki mahalle içerisinde baz istasyonuna karşıyız. Mahalleli bizleri haberdar etti, biz de gelip yerinde inceleme yaptık. maalesef kamuflaj edilmiş bir şekilde bir kutuyla karşılaştık. Mahallelinin, yetkililerin icazetini almadan bu tür girişimlerin yapılmasını yanlış buluyoruz. Derhal kaldırılmasında fayda var.”dedi. Apartman sahibi Davut Gündüz, baz istasyonuyla ilgili yetkililerle görüşeceğini sağlığa zararlı olması halinde 1 hafta içerisinde sökeceğini belirtti.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.156 kişidir.