Image
14.09.2018 / 12:46 Okunma Sayısı: 287

BİLİM KONGRESİ SAMANDAĞ’DA TAMAMLANDI

Reprodüksüyon ve Suni Tohumlama Bilim Derneği’nin katkılarıyla Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Ulusal Reprodüksüyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongrelerinin 9.’su 5 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında Samandağ’da gerçekleştirildi.
Kongreye bildiri sunan ve oturum başkanlığı yapan akademisyenler, veteriner hekimler, bilim adamları, siyasiler ve belediye başkanı katıldı. Kongreye, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve çeşitli özel kuruluşlar destek olarak katkı sundu.
Prof Dr.Necmettin Tekin, Prof. Dr Prof. Dr Ergun Akçay, Prof. Dr Mustafa Kemal Soylu, Prof. Dr Mithat Evecen, Prof. Dr Kemal Ak, Prof. Dr Seyfettin Gür, Prof. Dr Bozkurt Ataman, Prof. Dr. Özen Banu Özdaş ve birçok üniversiteden ulusal ve uluslar arası platformlardan katılan akademisyenler Bilim Kongresine katkı sundu.
Kongrenin Son günü 7 Eylül 2018 Cuma günü Anadolu Palace Restaurant’ta kapanış galası düzenlendi.
Kapanış Galasında, akademisyenler ve Türkiye genelinden kongreye katılan katılımcılar, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi temsilcileri ve Bilim Kongresine sponsor ve destek olan firmaların temsilcileri gala yemeğinde buluştular. Gala yemeğinde ödüller takdim edildi.
Bilim Kongresi Programı kapsamında Samandağ’ı tanıtmak amacıyla 8 eylül Cumartesi günü, Samandağ Belediyesi katkılarıyla ile rehber eşliğinde gezi düzenlendi. Gezide Hıdırbey, Vakıflı, Kapısuyu ve Samandağ’ın tarihi ve doğal yerleri gezildi.
Geziye katılan Akademisyenler ve katılımcılar Samandağ’a hayran kaldılar.
Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Ulusal Reprodüksüyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresinin düzenleme komitesi Başkanı Fikret Karaca Kongreye destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden , Samandağ Kaymakamı Murat Kütük,Özel firmaların yöneticilerine,emeği geçen herkese teşekkür etti.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

51.048 kişidir.