Image
14.05.2019 / 09:25 Okunma Sayısı: 244

BSM’DE SANAT RÜZGARI ESTİ

Byaslan Sanat Merkezi (BSM) ve Harabi Cafe tarafından organize edilen Göksel Yılmaz Enseble ve Ciran Erbane konseri, BSM Sahne’de büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleşti.
Konserden önce Harabi Cafe Sahiplerinden Melis Küçük ve BSM Komisyon üyesi gazeteci Mehmet Doğru birer konuşma yaptı.
Melis Küçük, konuşmasında “ Hepiniz hoş geldiniz. Harabi Cafe olarak 4. kültürel etkinliğimizi yapıyoruz.
Burada, kardeşlerim Cem Küçük ve Anıl Küçük’ü temsil ediyorum. Bu yıl daha büyük bir çalışma yapmak istedik ve Byaslan Sanat Merkezi ile yola çıktık. Bu akşam, Göksel Yılmaz Esenble’nin eskilere hayat veren güzel yorumuyla Ciran Erbane topluluğuyla Ortadoğu’ya gezintiye çıkacağız. Bu etkinliğe desteklerinden dolayı Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Başkan Yardımcısı Aydın Duran, sponsorlarımız Yurtiçi Kargo Samandağ Şubesi ve Ozan Ayaz Tur Teknesine ayrıca tüm arkadaşlarıma kordinat ve kastro teşekkür ediyorum. “ dedi.
Mehmet Doğru “ BSM adına hepinizi sevgiyle selamlıyorum hoş geldiniz BSM olarak sizleri sanatla buluşturmaya devam edeceğiz Her zaman sanata destek veren ve bu konuda dayanışma gösteren Harabi Cafe ailesini kutluyorum. Kültürlerin dokusunu kendine has bir tarzla yorumlayan Göksel Yılmaz Enseble ve Ciran Erbane Topluluğu’na teşekkür ediyor, kendilerini sık sık Samandağ’da görmeyi diliyorum. BSM, Samandağ’da bağımsız sanatı ve özellikle tiyatronun kurumsallaştırılması konusunda çabalarını sürdürecektir. Geldiğiniz için hepinize teşekkür eder iyi seyirler diliyorum.” dedi.
Asena Açıkgöz’ün sunduğu programda sahneyi alan Ciran Erbane topluluğu değişik kültürlere ait ezgileri kendi tarzında yorumlayarak izleyiciden beğeni aldı. Göksel Yılmaz Esenble’den önce Ali Çiftçi, Berna Bilal çiftiyle, Eşref Şeb, Melek Bostancı çifti birer Salsa gösterisi sundu. Daha sonra Gösel Yılmaz Esenble sahne alarak, değişik dillerde birbirinden güzel ezgileri izleyenlerin alkışları ve eşliğinde seslendirdi. Konser sonuna doğru izleyenler sahne önünde türküler eşliğinde halay tutarak adeta bir müzik ziyafeti çektiler.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.175 kişidir.