Image
31.03.2018 / 09:38 Okunma Sayısı: 393

BÜYÜKÇAT ORTOKULU’NDAN BÜYÜK BAŞARI

Kayseri ilinde 24-27 mart tarihlerinde düzenlenen Türkiye yarı final küçükler hentbol müsabakalarında 1. olma başarısını gösteren Büyükçat Ortaokulu kız hentbol takımı büyük bir başarıya imza attı.
Hentbolcular, Düzce’de yapılacak Türkiye Finallerine hazırlanıyor.
Yarı Finallerde Büyükçat Ortaokulu kız hentbol takımı 1. olarak ilimizi 13-18 Nisan tarihleri arasında Düzce’de düzenlenecek Türkiye finallerinde temsil edecek. Takım antrenörleri Ali SUADİYE ve Savaş YÜKSEK eşliğinde hazırlıklarını devam eden Büyükçat Ortaokulu kız hentbol takımı başarılarına yenisini katmayı hedefliyor.
Takım Antrenörlerinden Ali Suadiye başarılarından dolayı öğrencilerini kutlayarak destek olan herkese teşekkür etti.
Suadiye açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ 2012 yılında göreve başladığım Büyükçat ortaokulunda, öğrencilerimin Hentbol’a olan yatkınlığını işleyerek 2017 yılında Küçük erkekler kategorisinde Türkiye 3.lüğünü elde ettik. Bu başarı ile yetinmeyerek kızlarımızın da bunu başarabileceklerine inanıp yola devam ettik. Çocuklarımız döktükleri her damla terin başarı olarak geri gelmesi emeği geçen herkesi mutlu etmiştir. Okulumuz, okul başarısını ve sporu eğitiminin temel yapısına oturtmuş olup "Aman çocuğum spora gitmesin dersleri aksar" anlayışını yıkarak, "Aman çocuğum bir sporla uğraşsın da sorumluluk sahibi olsun" anlayışını kazandırmıştır.
Bana hentbol sporunu benimsetip hayatımın değişmesine sebep olan Yasemin ve Halis YAPAR öğretmenlerime, desteğini benden hiç esirgemeyen aileme, öğretmen arkadaşlarıma, BÜSYAD'a (Büyükçat sosyal Yardımlaşma Derneği), Hatay Büyükşehir Belediyesine, Gençlik ve Spor İl Antrenör'ü Savaş YÜKSEK'e ve özellikle maddi ve manevi desteğini bizden hiç esirgemeyen değerli velilerime teşekkürü bir borç bilirim.”

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR