Image
25.08.2018 / 11:36 Okunma Sayısı: 1277

Çekimleri Antakya’da yapılan “İki İyi Çocuk” Sinemalarda

Çekimleri Antakya ağırlıklı Hatay’da gerçekleşen “İki İyi Çocuk” adlı film sinemalarda.
Galası büyük bir katılımla geçtiğimiz hafta sonunda Perşembe günü Antakya’da gerçekleşen “İki İyi Çocuk” adlı filmin gösterimi bayramın son günü sinemalarda gösterime girdi.
Çekimleri ilimizde gerçekleşen Filmde ”Zihinsel yetersizlik yaşayan ve kendini polis zanneden bir genç ile ona kol kanat geren, ağabeylik yapan gerçek bir polisin dostluk hikayesi…” işlenmiş.
“İki İyi Çocuk” filminin başrollerinde Sarp Levendoğlu ve Kazım Karakadıoğlu var. Sevcan Yaşar, Devrim Özder Akın, Mehmet Ulusoy gibi usta oyuncuların yanı sıra Murat Serezli, Hamdi Alkan, Günay Karacaoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor.
24 Ağustos’ta seyirciyle buluşan “İki İyi Çocuk” filminin yönetmenliğini Mehmet Demir Yılmaz, Görüntü Yönetmenliğini ise Argyris Theos yaptı. Filmin müzikleri ise Yeni Türkü Grubu’nun kurucusu Derya Köroğlu tarafından yapıldı ve filme özgü şarkı bestelendi.
“İki İyi Çocuk” adlı filmin konusu kısaca şöyle:
“Zihinsel yetersizlik yaşayan Ercan, çocukken babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Derin acılar yaşamış, bundan çıkış yolunu da kendini polis ilan etmekte bulmuştur. Antakya’da annesiyle birlikte yaşayan Ercan’ın (Kazım Karakadıoğlu) özel dünyasına tüm şehir saygı duymakta ve kendisine sevgi göstermektedir.
Ercan’ın hayali, bir polis üniformasına sahip olmaktır. Şehre yeni atanan Başkomiser Serdar (Sarp Levendoğlu) ile Ercan arasında çok özel bir bağ oluşur. Ercan, hiçbir planı tutmayan beceriksiz definecilerin kaçakçılık planlarına dahil edilince işler karışır. Komiser Serdar, bir yandan âşık olduğu Defne’nin (Sevcan Yaşar) peşinde koşacak, bir yandan da Ercan’ı tehlikelerden uzak tutmaya çalışacaktır.”
Akdeniz insanının kendine özgü barışıklığı ve sıcaklığıyla seyirciye iyi hissettirecek “İki İyi Çocuk” filmi 24 Ağustos’ta sinemalarda.
Yönetmenliğini Mehmet Demir Yılmaz’ın üstlendiği, senaryosunu da M. Demir Yılmaz ile Sertaç Yaşar’ın yazdığı filmde rol alan oyuncular şunlar:
Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu, Sevcan Yaşar, Murat Serezli, Devrim Özder Akın, Bülent Yıldıran, Hamdi Alkan, Günay Karacaoğlu, Mehmet Ulusoy, Hakan Güven, Şeyda Terzioğlu, Mesut Kurt.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.157 kişidir.