Image
15.08.2018 / 09:14 Okunma Sayısı: 1260

“Daha sağlıklı bir çevre için ‘Geri Dönüşüm’e önem veriyoruz”

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, daha temiz bir çevre ve daha sağlıklı gelecek hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Samandağ Belediyesi ekipleri, yapılan çalışmalar ile geri dönüşüme katkı sunmanın yanında işletme sahipleri ve çalışanlarına geri dönüşüm hakkında bilinçlendirme çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde daha temiz bir Samandağ için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha sağlıklı bir çevre için ambalaj atığı, bitkisel atık yağ ve ömrünü tamamlamış lastikleri geri dönüşüme kazandırmaya devam ediyoruz. Son olarak ilçemiz sınırları içerisinde bulunan oto lastik tamircilerinin biriktirmiş olduğu toplam 5650 kg ömrünü tamamlamış lastikler birimimiz yetkilileri ve LASDER(Lastik Sanayicileri Derneği İktisadi İşletmesi) tarafından toplandı. Ayrıca atık yağların geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili Tomruksuyu Mahallesinde bulunan işletmelerden biriktirilmiş olan atık yağlar tarafımızca alınarak, işletmelere biriktirdikleri atık yağ miktarı karşılığında, Deha Biyodizel firmasının temin ettiği promosyon ürünler teslim edildi. Atatürk Mahallesinde hizmet veren Abu Süleyman Pişirim ve Kebap evi işletmecisi ile atık yağların toplanması ile ilgili sözleşme imzalanarak,işletme çalışanlarına atık yağ konusunda bilinçlendirme çalışanlarında bulunduk. İlçemizde bulunan bütün işletmeleri aynı duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz.” dedi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.091 kişidir.