Image
13.04.2019 / 09:35 Okunma Sayısı: 265

DOĞRU ADIM ÖĞRENCİLERİNE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

İlçemiz eğitim kurumlarından Özel Doğru Adım Anadolu Lisesi üç farklı meslekten konuğu “Kariyer Günleri”nde öğrencileriyle buluşturdu.
Kariyer Günlerine Akıncı Hukuk Bürosu Avukatı Akın Akıncı, Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Emir, ANKA Aile ve Psikolojik Danışma Merkezi’nden Psikolog Mehmet Göröroğlu
konuk olarak katıldı. Özel Doğru Adım Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Doğru Adım Eğitim Kurumu Kurucularından Melek Yılmaz Can, Okul Müdürü Aysel Sat, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Aysel Sat, konuklara davetlerini kabul edip geldikleri için teşekkür etti.
Rehberlik Öğretmeni Ali Karadaş yaptığı konuşmada öğrencilerin merak ettiği mesleklerin uzmanlarıyla öğrencileri buluşturmaya ve meslek tanıtımlarına devam edeceklerini belirtti.
Katılımcılara teşekkür eden Karadaş, ilk sözü Avukat Akın Akıncı’ya bıraktı.
Akıncı, konuşmasında kendilerine bu fırsatı veren okul yönetimine teşekkür etti.
Akıncı, kendi dönemlerinde bölüm seçerken “Kariyer Günleri” gibi meslek tanıtım etkinlikleri yapılmadığını, sayısal çıkışlı olarak hukuk fakültesine gittiğini ve ne ile karşılaşacağını bilmediğini söyleyerek şimdiki öğrencilerin daha avantajlı olduklarını belirtti.
Akıncı, Hukuk fakültesinde ne tür eğitimler aldığını, fakülteden mezun olduktan sonra öğrencileri nelerin beklediğini, Hakim ve savcı olmak isteyen öğrencileri nelerin beklediğini anlattı.
Avukatlık mesleği ve Türkiye’de avukatlık mesleğinin icra edilişi ve ekonomik koşulları ile ilgili detaylı bilgi verdi. Konuşmasının ardından Akıncı, mesleği ve aldıkları eğitimle ilgili öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı. Psikolog Mehmet Göröroğlu, okul yönetimine verdikleri bu fırsat için teşekkür etti. Göröroğlu, yaklaşık 7 aydan beri ANKA Aile ve Psikolojik Danışma Merkezinde görev yaptığını belirterek, psikoloji bölümü ve aldığı eğitim hakkında bilgi verdi. Bölümünü İngilizce olarak okuduğunu belirten Göröroğlu, hiçbir bölümün kolay olmadığını, o bölümü okumayı istemenin çok önemli olduğunu belirtti. Psikolojinin hayatın her yerinde olduğunu belirterek mesleği hakkında detaylı bilgi verdi. Göröroğlu, öğrencilerden gelen mesleği ile ilgili soruları cevapladı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Emir, konuşmasına beslenme ve diyet kavramlarını açıklayarak başladı. Emir, Türkiye’ de diyetisyen dendiğinde zayıflatan kişi olarak algılandıklarını ve algının yanlış olduğunu belirtti. Emir, okuduğu bölüm ile ilgili detaylı bilgi verdi. Emir, Beslenme Diyetetik bölümünü kimlerin tercih etmesi gerektiği, mezun olanların nerelerde ve hangi alanlarda çalışabileceği hakkında da bilgi vererek öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Konuşmaların ardından davetliler tarafından öğrencilere Atatürk’ün Nutuk’u hediye edildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

91.037 kişidir.