Image
12.03.2019 / 09:28 Okunma Sayısı: 662

DSP’DEN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ

Demokratik Sol Parti İlçe binasının açılışı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın katılımıyla miting havasında gerçekleşti.
Abdullah Cömert Alanı’nda bulunan İlçe Binasının açılışına DSP Hatay İl Başkanı Mehmet Karaçay, İlçe Başkanı Faruk Übeyitoğulları, DSP Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Kuzu, Meclis Üyesi Adayları, Sözümüz Var Meclis Üyeleri ve kalabalık bir kitle katıldı. Halkımızın efendisi değil hizmetkarı olmaya geldiğini söyleyen DSP Samandağ Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Kuzu “Yaşanılabilir bir Samandağ için,
Samandağ’ın çehresini değiştirmek için tam 50 projeyle aday oldum. Allah’ın izniyle ve sizin desteği ile seçilmem durumunda halkıma eşit adil hiç kimseyi ötekileştirmeden 7/24 hizmet vereceğim. Belediye başkanlığı binası kapsız herkesi kucaklayacağım.
Ben dayatmayla gelmedim. Sözümüz var meclisi demokrasi bir şekilde seçim yaptı ve beni seçtikleri için Beni bu göreve layık gören başta Sözümüz var meclisi, halkımıza “Halkımızın seçtiği aday adayımızdır” diyen DSP Genel başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Temiz siyaset aslında basit görünen ama altı dolu ve güçlü bir kavram. Buradan hareket ettik. Ve çağdaş değerlere dayalı, laik, demokratik, insan haklarına saygılı hukuk devleti temelinde kendi kendini iyi yönetme temelinde, böyle bir paydada bir araya geldik.” dedi.
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçim için "Bizi hesaba katmıyorlar ama 31 Mart’ın sürprizi biz olacağız" dedi. Tüm yerel yönetimler olarak 31 Mart akşamı zaferle çıkacaklarını söyleyen Aksakal "31 Mart’tan sonra bu iktidarın bu kadar pervasız çalışmalarına karşılık onların karşısında adam gibi bir muhalefet partisi geliyor. Devleti 17 yıl önce biz teslim etmiştik, yeniden teslim alıp ayağa kaldırmak başta yerel yönetimler olarak boynumuzun borcudur.”dedi. Konuşmaların ardından Aksakal, DSP Samandağ İlçe binasını açtı ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak “Demokratik Sol Parti’nin yükselişi sürüyor. Çığ gibi büyüyen bir partimiz var. Demokratik Sol Parti’nin ilkelerine uygun olan adaylarımızı gösterdik. Samandağ’a büyük hizmetler yapılacak ve hakça yönetilecek. Tüm vatandaşlarımıza ak güvercinlerin çatısı altında toplanmasını istiyorum. Türkiye’nin kurtuluşu Demokratik Sol Parti’dir" şeklinde konuştu.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.166 kişidir.