Image
11.07.2019 / 09:17 Okunma Sayısı: 198

EĞİTİM- SEN’DEN ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Eğitim-Sen Samandağ Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri geçtiğimiz Salı günü ODTÜ’de ağaç kesilmesine engel olmak isteyen öğrencilere destek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.
Sendika merkezinde gerçekleştirilen basın açıklamasını Eğitim-Sen Samandağ Şube Başkanı Serap Aldıç Sakallı okudu. Sakallı açıklamasında “ODTÜ yurtlar bölgesi, öğrencilerin özgürce, birbirlerine saygı çerçevesinde kaldığı bir yaşam alanıdır. KYK yurtları ise bizzat yönetim eliyle faşist ve gerici örgütlenmeler için kullanılır, yasakçı zihniyet daha kapıdan girerken anlaşılır. Biz biliyoruz ki KYK yurtlarının yapılma sebebi, yılların birikimiyle kırılamayan direnişi kırmak ve okulun karakterini değiştirmektir. Bu nedenle ODTÜ’lü öğrencilerin, KYK yurdunu, ODTÜ’ye Truva atı sokmak olarak nitelendirmekte sonuna kadar haklılar.
Polis copuyla, biber gazıyla, plastik mermiyle, gaz bombasıyla, kimyasal suyla, kelepçeyle, gözaltıyla; yani devlet şiddetinin her türlüsüyle ağaç kesilebileceğini zannedenler büyük bir yanılgı içerisindeler. Bunu daha önceki rektörler denedi, başaramadı, bugün Verşan Kök de başaramayacak. Çünkü ODTÜ öğrencilerindir, akademisyenlerindir, emekçilerindir. Eğitim Sen olarak 55 gündür mücadele eden ODTÜ lü öğrencilerin yanındayız. Mücadeleleri mücadelemizdir. Her yer ODTÜ, her yer direniş!” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

103.795 kişidir.