Image
12.02.2018 / 09:34 Okunma Sayısı: 383

Emek Ve Demokrasi Güçleri’nden Açıklama

SYKP Hatay İl Eş Başkanı Hülya Kavuk, Emek Ve Demokrasi Güçleri Adına, yaptığı açıklamada, yapılan gözaltılara tepki göstererek OHAL ve KHK’lar ile bütün ülke açık bir cezaevine dönüştürüldüğünü iddia etti.
Kavuk, Emek Ve Demokrasi Güçleri Adına kongre öncesinde yaptığı açıklamada “Her gün olduğu gibi bugünde gözümüzü göz altılarla açtık. Son bir Hafta içinde İstanbul’da, Ankara’da, Konya’da, İzmir’de Kocaali’de, Diyarbakır’da onlarca HDP, ESP, DBP, SYKP, EMEP, HALKEVİ, DP, SODAP, Yeşil ve Sol Parti üyesi gözaltına alındı. Bugünse HDK – HDP bileşeni partilerin eş genel başkanları gözaltına alındı. HDP’nin hafta sonundaki kongre öncesi yapılan bu gözaltıların hedefi tek adam rejimini kalıcı kılmak ve gözdağı vermektir.
Son dönemde başta HDP ve bileşenleri olmak üzere, sol-sosyalist bütün güçler, sosyal medyadan itiraz edenler, emek, demokrasi ve barış mücadelesi verenler gözaltına alınıyor tutuklanıyor. 15 Temmuz darbe girişimi bahane edilerek ilan edilen OHAL ve KHK’lar ile bütün ülke açık bir cezaevine dönüştürüldü.
Önümüzdeki günlerde bu durumun yaygınlaşarak devam edeceği aşikâr. Ancak bütün bu baskılar ve gözaltılar bizleri yolumuzdan döndüremeyecek. Bütün bu baskı ve tutuklamalara rağmen inanıyoruz ki HDP ve dostları hafta sonu Ankara’da yapılacak Kongre salonunu hınca hınç doldurarak sizlere gereken cevabı verecektir.
Buradan İktidara sesleniyoruz: Biz Hatay’daki emek ve demokrasi güçleri mücadelemizden asla ve asla geri dönmeyeceğiz. Bu ülkede demokrasi, insan hakları, kardeşlik ve barış var olana kadar sokakta ve yaşamın her alanında mücadelemizi sürdüreceğiz. HDP-HDK bileşenlerinin Eş Genel Başkanlarının ve diğer bütün mücadele arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz. Ve derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Barış, Adalet, Özgürlük ve demokrasi talep etmek suç değildir. Bu talepler karşısında baskı, zulüm, tutuklama ve göz altıları dayatanlar suç işlemektedir. Ve elbet bir gün zalimler halka hesap verecekler, Ezilen, sömürülen, yok sayılan bizler kazanacağız!” İfadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR