Image
13.12.2017 / 09:54 Okunma Sayısı: 1982

Federasyondan Vücut Geliştirme Ve Fitness ile Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Bilek Güreşi Federasyonu tarafından, ilimizde Vücut Geliştirme Ve Fitness ile Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu açılacak.
1.Kademe Vücut Geliştirme Ve Fitness Antrenörlük Kursu ve 1. Kademe Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu’nun Antakya Öğretmen Evi’nde 19-30 Aralık 2017 Tarihleri Arasında yapılacağı ve kurslara belirlenen şartlara sahip olanların başvurabileceği bildirildi.
Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Bilek Güreşi Federasyonu tarafından açılacak kurslar ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “19-30 Aralık 2017 Tarihleri Arasında 1.Kademe Vücut Geliştirme Ve Fitness Antrenörlük Kursu ve 1.Kademe Bilek Güreşi Antrenörlük Kursu Hatay İlinde Açılacaktır.
Kurs Yeri: Antakya Öğretmen Evi
Vücut Geliştirme Ve Fitness Kursu Ücreti :1500 Tl
Bilek Güreşi Antrenörlük Kurs Ücreti:250 Tl
Not:Kursiyerler Antrenörlük Kurslarından Sadece Birine Katılabilir.
Kursa katılmak isteyen kursiyerlerimizin Kesin Kayıtlarının yapılabilmesi için İstenilen ve yapılması gerekenler sırası ile aşağıda verilmiştir :
1-Federasyonumuzun Garanti Bankası – Ankara Anafartalar Şubesindeki TR75 0006 2000 7110 0006 2994 58 numaralı hesabına 1.500–TL. Kurs ücreti yatırmaları gerekmektedir.
2-Banka ödendi belgesinin üzerine ayrıca tükenmez kalemle Ad-Soyad kursun yapıldığı ili yazdıktan sonra banka dekontunu Federasyonun 03123104905 numaralı faxsına göndermelidirler.
Fax gönderildikten hemen sonra 0312 312 72 09 ya da 0530 152 02 88 numaralı telefondan faxsın ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili teyit alınması zorunludur. Gönderdiğiniz fax federasyonumuza ulaşınca kesin kaydınız yapılmış olacak ve ders programı daha sonra internet sitemizde duyurulacaktır.
Not:Kurstan herhangibir sebeple vazgeçen kursiyerlerin ödemeleri 6 ay içerisinde yapılacaktır.
Kursiyerlerin Aşağıda istenen evrakları kursun ilk günü kurs sorumlusuna vermeleri gerekmektedir. Evrakları eksik olan kursiyerler kesinlikle kursa alınmayacaktır.
Kursiyerlerden İstenen Belgeler
1-3 adet vesikalık fotoğraf (4,5x6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2-En az lise ve dengi okul diplomasının noter onaylı fotokobisi,yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokobisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu(Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu
Antrenör Kurslarına Katılacaklar İçin Aranılacak Şartlar ;
En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Milli sporcularda tahsil aranmaz)
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malül, engelli spor branşlarında ise yalnızca görme ve zihinsel engelli olmamak,
En az 18 yaşını doldurmak,
Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.
Besyo Mezunları ve Antrenör Belgesi Olanlar
1-BESYO Antrenörlük ve BESYO Öğretmenlik bölümü mezunları temel eğitim derslerinden muaf olup kursa 7. Gün geleceklerdir. Diğer bölümlerde ( Rekreasyon, Spor Yöneticiliği)transkript getiren kursiyerler ders programına göre gördüğü derslerden muaf olabileceklerdir.
2- 1.Kademe veya daha üst kademe antrenörlük belgesi bulunanlar;( 4 Yıl İçinde Almış Olmak Şartıyla) belgelerinin asıllarını ve onaysız fotokobilerini ,yanlarında getirerek federasyonumuz web sitesinde yayınlanan kurs programına göre istenen belgelerle birlikte kurs sorumlusuna teslim etmeleri gerekmektedir. Diğer federasyonların düzenlemiş olduğu kurslara katılan ve o kurstan alınan Temel Eğitim ders saatlerinin federasyonumuz kurs ders saatleriyle aynı olması zorunludur.”

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR