Image
12.10.2018 / 09:47 Okunma Sayısı: 969

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 36’NCISI SONA ERDİ

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile 08-11 Ekim tarihleri arasında Samandağ Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen 36. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.
Girişimcilik eğitimleri bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. KOBİ danışmanı Tansel Öter tarafından verilen kursa katılan Samandağlı girişimci adayları eğitimlerini başarıyla tamamladı. Kursa katılan girişimci adayları işletmelerini kurarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlayacak. Girişimcilik Eğitimi hakkında açıklama yapan KOBİ Danışmanı Tansel Öter ”4 günlük eğitimimizin sonuna geldik 4 gün beraberdik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Türkiye’ nin her tarafında yaygın bir şekilde veriliyor. Samandağ Belediye Başkanı Sayın Mithat Nehir' in öncülüğünde Samandağ’ da 1000’den fazla girişimci adayına sertifikalar verildi. Şuan da mevcutta Samandağ’da açılmış olan onlarca işletme Samandağ Belediyesi’ nin KOSGEB iş birliği ile düzenlemiş olduğu bu Girişimcilik eğitimleri sayesinde kendi işlerini kurdular.” dedi.
KURSİYERLER MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİ
Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan kursiyerler kusun çok verimli geçtiğini bildirerek bu eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Özden Yılmaz “ KOSGEB Girişimcilik eğitimi almak istedim. Burada iş kurma konusunda çok iyi ve yararlı eğitimler aldık. İş planımızı nasıl yapacağımızı, iş yerimizi nasıl kuracağımızı hocamız sayesinde öğrendik. Şunu da öğrenmiş olduk ki, iş kurma konusunda bilmediğimiz birçok şey varmış ve bu bilmediklerimizi bu eğitimler sayesinde öğrendik. Bundan dolayı hocamıza teşekkür ediyoruz. Mantı evi ve ev yemekleri işi yapmak istiyordum. Buraya gelmeden önce bir araştırma yapmıştım ama burada aslında bilmediğim birçok şey olduğunu fark ettim. Hocamız bizi her konuda bilgilendirdi ve çok faydalı bir eğitim aldık. İyi ki bu eğitimlere katılmışım.” dedi.
Meral Sağlam: “ Ön Lisans mezunu ve 3 çocuk annesiyim. Çocuklarımı büyüttükten sonra bir şeyler yapmak, kendime ve etrafıma verimli olmak istedim.
KOSGEB’ in yararlarını duydum, araştırdım, öğrendim ve gelip başlamak istedim. Samandağ Belediyesi tarafından böyle bir eğitim verdiğini öğrenince de bu fırsatı kaçırmak istemedim. KOSGEB hakkında bir sürü bilgiler öğrendik. İş yerimizi nasıl açacağımızı, neler yapmamız gerektiğini öğrendik. Güzel bir eğitim oldu. İnşallah yakında bir çiçekçi dükkanı açmak istiyorum.” dedi.
Cihan Kuzu: “ okulumu bitirdikten sonra sevdiğim mesleği yapmaya başladım. Edindiğim deneyimlerden sonra kendi iş yerimi kurmak istedim. KOSGEB’ in fırsatlarından yaralanmak istedim ve bu eğitime başvurdum. Burada çok faydalı bir eğitim aldık.
İş yerini kurma, kurduktan sonra da nasıl ayakta tutabiliriz, nasıl yönlendirebiliriz diye hocamızdan çok güzel bilgiler aldık. Bugün itibarıyla eğitimimizi tamamladık.
Bu eğitimin düzenlenmesinde sağladığı destekten dolayı Samandağ Belediyesine ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.091 kişidir.