Image
11.06.2018 / 11:19 Okunma Sayısı: 3925

GÜNEYPARK HASTANESİ’NDEN SEMİNERE DAVET

Özel Güneypark Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Kuserli, Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı konulu Seminer Düzenleyecek.
Herkesin davetli olduğu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı konulu Seminer 12 Haziran Salı Günü (Yarın) Samandağ Belediyesi Toplantı Salonu (Eski Nikah Salonu) gerçekleştirilecek.
Psikiyatri Uzmanı Ali Kuserli halka yönelik olarak düzenleyeceği seminer ile ilgili yaptığı açıklamada “Madde bağımlılığı kişide beden ve ruh sağlığını, aile ve sosyal yaşamını bozacak derecede devamlı madde alma isteği ve bu isteği durduramamadır.
Madde kullanımı her yaşta, her cinste, her sosyoekonomik düzeyde ve her toplumda görülebilir. Herkes madde kullanımı ve madde arayışı içine girebilir. kuşak çatışması, toplumsal baskı ve özellikle ergenlik döneminin getirmiş olduğu bunalımlar nedeniyle madde kullanımı konusunda en çok ergenler risk altındadır. Her geçen gün madde kullanan kişilerin sayısı artmakta ve kullanma yaşı düşmektedir.Risk altında bulunan ergenlerin madde kullanımı nedenleri arasında ise ilk başta merak duygusu gelir ve bu duygu onları yeni arayışlar içerisine sokar. Bu gençler çoğunlukla madde kullanan arkadaş ortamında bulunur. Bu ortamlarda yaşadıkları arkadaş baskısı ve gruptan kopmama isteği ile ait olduğu gruba kendilerini kanıtlamak ister. Bu etkenlerin dışında risk altında bulunan gençlerin aile yapıları da önemlidir. Aşırı koruyucu ya da ilgisiz bir ebeveynin varlığı, aile içi iletişimin eksikliği, parçalanmış ya da boşanmış aileler, ebeveyn kaybı ya da aile içinde madde kullanan bir bireyin varlığı gibi etkiler de madde kullanımını tetikleyebilmektedir.”ifadelerine yer verdi.
Çocuklarını olumsuz alışkanlık ve davranışlardan korumak için anne-babalar nelere dikkat etmelidir?
Bağımlılık yapıcı maddeyi kullanım nedenleri nelerdir?
Madde kullanan çocuk karşısında toplum ne yapabilir?
Madde bağımlılığı olan çocuklar nasıl bir tedavi sürecinden geçiyorlar?
Büyükşehirlerde madde bağımlılığının yaygınlaşmasının sebepleri nelerdir?
şeklinde bu tür ve bunlara benzer soruların yanıtını 12 Haziran Salı günü düzenleyeceği Seminerde yanıtlayacağını ve Bu seminere Halkımızın hassasiyet gösterip katılım sağlamalarının Çocuklarımız ve Toplumumuz açısından çok önemli olduğunu belirtti.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.090 kişidir.