Image
14.03.2018 / 10:14 Okunma Sayısı: 3232

GÜVEN OĞUROL (KAHİL )’İN ÖLDÜRÜLMESİ İNFİAL VE BÜYÜK TEPKİLERE NEDEN OLDU

Önceki gün ilçemiz Cumhuriyet parkı yanında saat 22:00 sularında polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle aracına polis tarafından ateş edilmesi sonucu yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden 25 yaşındaki Güven Oğurol (Kahil) adlı gencin ölümü ilçemizde infial ve tepkiyle karşılandı.
Cenazesi dün toprağa verilmesi beklenen gencin olayın sorumlusu polisin gözaltında iken serbest bırakıldığı gerekçesiyle aile defin işlemini iptal etti.
Olayın müsebbibi polisin gözaltına alınana kadar defin işlemlerinin yapılmayacağı
Oğurol’un ailesi tarafından açıklandı. Polisin serbest bırakılması tepkilere neden oldu. Oğurol’un yakınları ve vatandaşlar polisin serbest bırakılmasına tepki göstererek, cenaze defnedilmeden polisin serbest bırakılmasını şiddetle kınadıklarını belirttiler.
Olaydan kaynaklı dün sabahın erken saatlerinde Samandağ adliyesi ve bir çok noktada güvenlik önlemlerinin arttırıldığı gözlendi. Oğurol’un cenazesi dün Antakya Araştırma Hastanesinden getirilerek, favvar mevkiinde kalabalık bir kitle ve araç konvoyu tarafından karşılandı. Oğurol’un cenazesi Faavar’dan Hastane caddesindeki evine kadar protesto alkışları ve sloganlar eşliğinde getirildi.
Evin önünde kısa bir konuşma yapan Av. Anıl Cevahir Can “ Ölen Kardeşimiz terörist değildi. Elinde silah yoktu. Rastgele bilinçsizce ateş açılarak hayatını kaybetmiştir. Bizim devletimizin yetkililerden talebimiz olayı takip etmeleri ve gerekeni yapmalarıdır. Bu ilçe halkını polis de bilir asker de bilir. Bu ilçede vatandaşın kurşunuyla hiçbir güvenlik görevlisi şehit olmamıştır aynı zamanda hiçbir vatandaşımız da güvenlik görevlileri kurşunuyla ölmemişti. “ dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR