Image
12.02.2018 / 09:29 Okunma Sayısı: 340

HATAY’DA DÜZENLENEN, 6. SOSYAL BELEDİYELER AĞI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi ev sahipliğinde Sosyal Belediyeler Ağı Çalıştayı’nın açılışını gerçekleşti.
Gerçekleştirilen çalıştaya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Kamacı, Mehmet Yıldız ve
birçok belediyeden sosyal medya yöneticileri ve uzmanları katılım gösterdi.
“Türkiye’nin Her Tarafına Sesimizi Sosyal Medya Üzerinden Duyurabiliyoruz”
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,” Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediğimiz 6.Sosyal Medya çalıştayımıza hoşgeldiniz. Sosyal Belediyeler ağı ,sosyal medyayı aktif kullanan sosyal demokrat belediyelerin bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Bizde bu sürece katkı sunduk. Çeşitli illerimizde yapılan çalıştaylara katılım sağladık.Bugünde Büyükşehir Belediyemizle beraber Hatay çalıştayına ev sahipliği yapıyoruz.
Bilgiyi paylaşarak büyütebiliriz. Bu anlayışla ortak paydalarda buluşmak, deneyimlerimizi paylaşmak üzere aynı amaç doğrultusunda hareket eden ülkemizin en güneyinden en kuzeyine en batısından en doğusuna yaklaşık 50 sosyal demokrat belediyenin sosyal medya uzmanlarının bir araya gelmesi çalıştaylar serisi yapması, istikrarlı bir şekilde devam ettirmesi değerlidir. Akademik temelli çalışmalar, çalıştaylar Belediyelerimizin sosyal medyayı aktif ,etkin kullanılmasına katkı sunacaktır
Bilgi Çağının gereği olarak teknolojik gelişmelere ayak uydurulması, bu gelişmeler doğrultusunda stratejiler, yol haritaları belirlenmesi elzemdir.
Teknolojik gelişmelere bağlı olarak oluşan yeni iletişim mecralarını ,vatandaşlarımıza daha iyi hizmet üretebilmek için etkin bir şekilde kullanmak Çağdaş belediyecilik anlayışımızın gereğidir. Vatandaşlarımızın en rahat şekilde bizlere ulaşmasını sağlamak, kısa sürede geri dönütler yapmak, o şehrin gelişmesini getirecektir. O şehirde vatandaşların refah ,huzur içinde yaşamasını getirecektir.
Sosyal demokrat belediyeler sosyal projelerle, doğayı, yeşili koruyan , o şehrin tarihsel sosyal dokusuna saygılı , kişilerin değil kamunun ,halkın yararını gözeten kamucu çalışmalarla her zaman anılmıştır. Aynı zamanda en önemli özelliğimiz bilimin ,teknolojinin,aklın ışığında laik demokratik bir yönetim anlayışını benimseyerek hizmetler üreterek , yönettiğimiz şehirleri en iyi yerlere getirmiş olmamızdır.
Bugün ülkemizin çağdaş şehirleri bu anlayışla dünya şehri haline gelmişlerdir. Bu anlamda Sosyal Medya çalıştayı önem arzediyor. Sosyal demokrat belediyeler bir araya gelerek bilgi paylaşımı yapmakta, deneyimlerini aktarmakta ,bilim insanlarının,uzmanların sunumlarıyla bilgilerine bilgi,güçlerine güç katmaktadırlar.Bilgi güçtür. Güçlü olmak istiyorsak en iyi donanımla halkımıza hizmet üretmek için çalışacağız.Bu yöntemlerle başarabilriz.
Sosyal medya bilişim çağında hızla ilerleyen bir mecradır. Çok hızlı bir teknolojinin sonucu olarak gelişen sosyal medya yeni durumları beraberinde getirmektedir. Belediyelerimiz arasındaki koordinasyonun sağlanması, çalışmaların ortaklaştırılması bu sürece katkı sunacak ayrı bir değerdir. Samandağ Belediyesi olarak bu çalışmaların daha kurumsal bir kimliğe kavuşturulması , daha da geliştirilmesi için katkı sunmayı sürdüreceğiz.
6.Sosyal Belediyeler Ağı çalıştayımıza katılan sosyal medya uzmanlarımıza,akademisyenlerimize,dostlarımıza başarılar diliyorum. Belediyelerimizin hizmet çıtasının yükselmesine katkı sunmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
“SOSYAL MEDYAYI EN DOĞRU VE EN AKTİF ŞEKİLDE KULLANMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Sosyal medyayı en doğru ve en aktif şekilde kullanmanın önemine değinen Başkan Savaş,” Bugün sizlerle sosyal belediyeciliğin çıtasını yükseltme adında neler yapılabileceğimiz konusunda bilgi paylaşacağız. Bu çalıştay, bediyeler arasındaki koordinasyonların sağlanması, ortak hareket etme, algı ve kamuoyu oluşturma noktasında önem taşıyor. Sosyal medya ağı yaşanılan olayları ve anlık gelişmeleri kitlelere en hızlı ulaştırandır. Bizler de bunun bilinçle ile çalışmalarımızı sosyal medya kitlelerine aktarma konusunda çok iyiyiz. Bireysel beklentiler, hareket ve sorumluluklar da oldukça önemli. Sosyal demokratların da sosyal medyası da bu şekilde olmalı. Bireysellikten de kitleselliğe dönüşmek de sosyal medya açısından oldukça önemli. Bizler sosyal medyayı en doğru ve en aktif şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Böyle yaparsak da sosyal demokrat belediyeler ile de düşünce paylaşımlarımız olursa çok daha iyi yerlerde olabileceğimizi düşünüyorum. Çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Birçok belediyeden gelen sosyal medya yöneticileri ve uzmanlarına Hatay’a özgü zeytinyağı, nar ekşisi ve defne sabunu hediye edildi. Çalıştay katılımcıların Başkan Nehir ve Baskan Savaş ile hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR