Image
02.03.2018 / 09:55 Okunma Sayısı: 2183

Hatay Devlet Hastanesinde 2’nci MR Merkezi

Hatay Devlet Hastanesi Bünyesinde 2’nci MR Görüntüleme Merkezi Hizmete Açıldı
Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde 2’nci MR Görüntüleme Merkezi hizmete vermeye başladı.
Hatay Devlet Hastanesinde en çok ihtiyaç duyulan ünitelerden birisi olan 2’nci MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) merkezi hizmete girdi.
İl Sağlık Müdürü Dr.Sebahattin Yılmaz, Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal , Başhekim Yardımcıları Uzm.Dr.Ömer Akın, Dr. Levent Kadıoğlu ile birlikte çok sayıda sağlık personeli hizmete açılan 2’nci MR merkezini gezdi.
MR merkezi hakkında bilgiler veren Hastane Başhekimi Uzm.Dr Kemal Günal “1050 yataklı yeni hizmet binamızda mevcut olan MR merkezinin, ikincisini ek hizmet binamızda hizmete açtık.
16 kanallı son sistem, son model cihazlarla donatılan Mr merkezi ile birlikte Obezite hastalarına da hizmet vermeye başladık. En son teknolojiye sahip cihazımızla birlikte tüm görüntüleme işlemlerini yapabilme imkânına sahip olduk.
Hizmete açılan MR merkezi ile birlikte tüm hastalarımıza bir-iki gün içerisinde cevap verebilecek kapasiteye ulaşılmış olduk.
Hastalar, bundan sonra MR çektirmek için başka illere sevk edilmeyecek. Hastalıkların teşhis ve tedavi yönteminin belirlenmesinde önemli bir yeri olan MR görüntüleme merkezin de günde ortalama 200 hastaya MR çekimi yapılacak.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

67.247 kişidir.