Image
12.10.2018 / 09:41 Okunma Sayısı: 271

Hatay valiliği tarafından halka “dolandırılmayın” çağrısı

Bazı şahısların Hatay Valisi adına aradıklarını belirterek iş adamları ve hayırseverleri dolandırdığı tespit edilmesi üzerineHatay valiliği tarafından uyarı niteliğinde duyuru yapıldı. Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi.
“Bazı şahısların iş adamları ve hayırseverleri, Hatay Valisi veya Vali Yardımcıları adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları Valiliğimize gelen bilgilerden anlaşılmıştır.
Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Hatay Valiliği (0 326 2146210) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.
Bu vesileyle hayırsever iş adamları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak kimseden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız.”

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.108 kişidir.