Image
09.02.2018 / 09:54 Okunma Sayısı: 446

HBB, HADO’yu tanıtma toplantıları devam ediyor.

Bugün oylanması beklenen Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesini İş insanları istişare etti.
Ferhan Kuseyri ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, HBB Başkan Danışmanı Muhsin Cömert, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt, iş insanları, kanaat önderleri ve basın mensupları katıldı.
Hatay’ın gastronomi şehri seçilmesine vesile olan ve EXPO 2021 şehirde gerçekleştirilmesi için var gücüyle çalışan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesiyle başarılarını taçlandırıyor.
Hatay’ın turistik, kültürel ve sosyal alanlarda hak ettiği değeri görmesi için atılan adımlara bir yenisini daha ekleyen HBB, Hatay’a yeni bir ulaşım ağı kazandırmak amacıyla başlatılan HADO ile ilgili istişare toplantıları gerçekleştiriyor.
Geçtiğimiz Çarşamba günü iş insanlarıyla gerçekleştirilen deniz otobüsü istişare toplantısında kentin turizm potansiyeline değinilerek, Akdeniz ülkelerinden gelecek ziyaretçi sayısının deniz otobüsüyle iki katına çıkarılmasının hedeflendiği konuşuldu.
HADO Ulusal Basında Da Yankı Buldu
Şehre ekonomik sosyal ve kültürel anlamda yeni bir soluk getirmek amacıyla hazırlanan proje, başta Hatay halkı olmak üzere tüm iş dünyası tarafından heyecanla karşılandı. Ulusal basında geniş yer tutan proje, Hatay’ın jeopolitik konumu sebebiyle Türk iş dünyasının da gözlerini Hatay’a çevirdi.
Kuseyri: “Ekonomimize Büyük Katkı Sağlayacak”
Hatay Deniz Otobüsü ile ulaşım anlamında yeni bir dönemin başlayacağı ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağı inancında olduklarını belirten Ferhan Kuseyri, “Dünyanın en değerli topraklarına sahip kentimizin kıymetini biliyor ve topraklarımızı seviyoruz.
Kendine özgü bitkileri, zengin meyve-sebze potansiyeli ve dillere destan yemekleriyle anılan şehrimizin ulaşım alanında gelişmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. Bu kapsamda deniz ulaşımının kentte yetişen ürünlerin ihracatına katkı sağlayarak başta şehrimiz olmak üzere ülke ekonomisine fayda sağlayacağı inancındayız” ifadelerinde bulundu.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR