Image
13.02.2018 / 10:24 Okunma Sayısı: 333

HESOB Başkanı Teksöz ve ATSO Başkanı Çinçin’den Hükumete Teşekkür

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin “Zeytin dalı “ operasyonu nedeniyle Hükümet tarafından esnafa verilen destekler nedeniyle hükumete teşekkür etti.
Bakanlar Kurulu tarafından Hatay ve Kilis İllerinde faaliyet göstermekte olan tarımsal üreticiler ile esnaf ve sanatkarların hazine faiz destekli kredi ödemelerinin 20.01.2018-30.04.2018 tarihleri arasında faizsiz olarak bir yıl süre ile ertelenmesi ve Hatay’ın Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü İlçelerinde ikamet eden sigortalılar ve işverenlerinin de Ocak içi ayına denk gelen kurum alacaklarının ve vergi hem sigorta primlerinin 6 ay süreyle tamamının ertelenmesine karar verilmişti.
Bu kararın ardından HESOB Başkanı Teksöz ve ATSO Başkanı Çinçin yaptıkları ortak açıklamada “
Suriye’de yaşanan iç savaş ile birlikte sınırımızda Devletimizi tehdit eden terör örgütlerinin yuvalanması sonucu, Devletimizin bekası ve halkımızın güvenliği için başlatılan Uluslararası Hukuk ve Meşru Müdafaa İlkesine uygun olan Zeytindalı Harekatının öncelikle Devletimizin ve Milletimizin hayrına yönelik başarıyla sonuçlanmasını Yüce Allah’tan diliyoruz. Bölgemizde yaşanan Suriye iç savaşı ve terör örgütlerinin saldırıları halkımızı asla yıldıramamış, Devletimize olan bağlılığı daha da arttırdığını belirtmek isteriz.
Yaşanan terör olayları nedeniyle terör olaylarından zarar gören esnafımızı rahatlatmaya yönelik olarak Bakanlar Kurulumuz tarafından Hatay ve Kilis İllerinde faaliyet göstermekte olan tarımsal üreticiler ile esnaf ve sanatkarların hazine faiz destekli kredi ödemelerinin 20.01.2018-30.04.2018 tarihleri arasında faizsiz olarak bir yıl süre ile ertelenmesi kararı verilmiştir.
Kilis İlinin tamamı için 31 Aralık 2017 öncesindeki vergi borçları ve sosyal güvenlik prim borçları 31 Aralık 2018 tarihine kadar erteleme kararı alınmıştır. Hatay İlimizin Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü İlçelerinde ikamet eden sigortalılar ve işverenlerinin de Ocak içi ayına denk gelen kurum alacaklarının 28 Şubat 2018’e kadar ertelenmesine ve hem vergi hem sigorta primlerinin 6 ay süreyle tamamının ertelenmesine karar verilmiştir.
Bölgemizde zor durumda kalan esnaf ve tacirimize yönelik desteklerinden dolayı esnaf ve tacirlerimiz adına Hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hükümetimizce verilen desteğin Suriye’deki iç savaş nedeniyle yıllardır sıkıntı yaşayan İlimizdeki tüm İlçelerde faaliyet gösteren bütün esnaf ve tacirlerimizi kapsayacak bir destek kararı alınması yönünde çalışma başlatılmasını esnaf ve tacirlerimiz adına saygıyla arz ederiz.”

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR