http://wwwcemregazetesinet/home/haberdetay/kaymakam-kutuk-turizmin-gelismesi-icin-ne-gerekiyorsa-yapacagiz " />
Image
14.05.2019 / 12:34 Okunma Sayısı: 761

İLÇE KAYMAKAMI MURAT KÜTÜK’TEN AÇIKLAMA

İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Sahili için alınan kararlar ve asılan tabelalar ile ilgili açıklama yaptı.
Kaymakam Kütük, görevlilerce hazırlanan yazıda kastı aşan ifadelerin, yanlış anlaşılma sonucu olduğunu değerlendirdiğini ifade etti.
Kaymakam Murat Kütük açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Saygıdeğer Samandağlı hemşehrilerim; Hatay BB başkanlığı tarafından hazırlanarak sahilde yerleştirilen tabela ile ilgili sosyal medyada yer alan yorumlar tabelanın mevcut hali ile bakıldığında son derece haklıdır.
Ancak belediye başkanlığı görevlilerince hazırlanan yazıda kastı aşan ifadelerin yanlış anlaşılma sonucu olduğunu değerlendirmekteyim.
Zira geçen günlerde basında da yankı bulan kararların dışında alınmış bir karar bulunmamaktadır. İlçemizde turizmin gelişmesi amacıyla alınacak önlemler, herkesin en sağlıklı bir şekilde sahillerimizden faydalanması amacına dönük olarak, ticari amaçlarla faaliyet gösteren şahısların sahillerimizde nargile sunumu, seyyar balık ekmek yapanlar, sahile masalar ve sandalyeler koymak suretiyle çeşitli sunumlarda bulunanlar için geçerlidir. Bunlara müsaade etmek binlerce dolar kira ödeyip, sigorta ve vergi veren esnaflarımıza da haksızlıktır.
Ancak malumlarınız olduğu üzere 14 km lik sahilimiz dünya çapında bilinirliği olmanın yanında caretta carettaların ve aynı familyadan olmak üzere yeşil kaplumbağaların en önemli üreme sahalarından birisidir. Bu sebeple kumsal alanlarda mangal yakmanın sakıncası aşikardır. Bu açıklamalar göz önüne alınarak tabi ki vatandaşlarımız bireysel olarak çadır kurabilir, masasını sandalyesini alarak sahillerimizde çaylarını yudumlayabilirler. Ayrıca önümüzdeki zamanlarda yapacağımız düzenlemelerle siz değerli vatandaşlarımızın çok daha kaliteli ve sağlıklı bir tatil ve dinlenme imkanına kavuşmanızı sağlamak bizlerin görevidir. Tüm hemşehrilerimize ve Samandağ sevdalılarına saygıyla duyurulur.”
Daha önce alınan kararla ilgili basına yansıyan haber linki:
KAYMAKAM KÜTÜK: TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ
http://www.cemregazetesi.net/Home/HaberDetay/kaymakam-kutuk-turizmin-gelismesi-icin-ne-gerekiyorsa-yapacagiz

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.176 kişidir.