Image
14.09.2018 / 12:45 Okunma Sayısı: 293

İLÇEMİZDE 27.335 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK

2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı, 17 Eylül Pazartesi başlayacak. Yeni Eğitim ve Öğretim yılında ilçemizde 86 okulda, bin 766 öğretmen ve 27 bin 335 öğrenci ders başı yapacak.
Yeni eğitim ve Öğretim yılı öncesi okullarda tamirat, tadilat, bakım ve onarım işlerinin tamamlandığı ve Yeni eğitim ve Öğretim yılına hazır olduğu belirtildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo “ Okullarımızda eğitim ve öğretime hazırlık anlamında 20 okulumuzda gereken onarım yapılmıştır. Okulların sıra ve masa ihtiyaçları karşılanmıştır. Lise öğretimde geçen yıl açılan 2 Mesleki ve teknik okulumuz, yapımı devam eden Tekebaşı Maruf Cilli Anadolu Lisesi tamamlandığında ilçemizin lise ihtiyacını karşılayacaktır. Temel eğitimde yapımı devam eden 9 okul bu yıl içerisinde hizmete girecek. Hedeflediğimiz ilk projeler tamamlandığında ilçemizde fiziki anlamda derslik ihtiyacını karşılayacaktır. Sevgili öğrencilerimizin, öğretmen arkadaşlarımın iyi ve sağlıklı eğitim yılı diliyorum. Sağlık ve başarılar diliyorum. Sayın velilerimize de gönül rahatlığıyla çocuklarımızı okula göndermelerini, ara sıra okul ziyareti yapmalarını ve çocuklarının boş zamanlarında muhakkak takip etmelerini özellikle istirham ediyorum.” dedi.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI AÇIKLANDI
2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı ilköğretim Haftası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlanacak. Kutlama programı, 17 Eylül Pazartesi günü saat 09: 30’ da Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Büstüne çelenk sunulması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’ nın okunması ile başlayacak. Kutlama programı daha sonra saat 10: 00 ‘ da Çöğürlü İlkokulu’ nda devam edecek. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından, günün anlam ve Önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, müzik dinletisi, ront gösterisi ile sona erecek.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

51.048 kişidir.