Image
05.09.2018 / 09:08 Okunma Sayısı: 322

İSKENDERUN HDP’ YE OPERASYON

Halkların Demokratik Partisi İskenderun İlçe Eşbaşkanları Muhsine Taşan, Ahmet Çağan’ ın da aralarında bulunduğu 5 kişi dün yapılan operasyonla gözaltına alındı. Konuyla ilgili HDP Hatay İl örgütünce basın açıklaması düzenlendi.
İl Eşbaşkanı Sultan başaran tarafından okunan açıklamada “Bu sabah yine partimize yapılan operasyonla uyandık. İskenderun İlçe Eş Başkanlarımız Muhsine Taşan, Ahmet Çağan ve beraberinde 3 kişi daha gözaltına alındı. Bu ülkede ne zaman sınır ötesi operasyonlar olsa ya da ekonomik kriz derinleşse iç politikada tıkanan iktidar partimize ve tüm muhalif kesimlere karşı operasyonlarla gündemi değiştirmeye çalışıyor. Bu ülkede yaşanan ne savaşın ne de ekonomik krizin ne de siyasi krizlerin sebebi bizler değiliz. Her seferinde gündem değiştirmek için 6 milyon oy almış olan partimiz HDP’ yi hiçleştirmek ve halkın gözünde marjinalleştirmek için, sorunların sebebi gibi

göstermek için bize karşı siyasi soykırım yapılıyor. Ancak iktidar bilsin ki ne gözaltılar, ne baskılar, tutuklamalar bizleri yolumuzdan döndüremeyecek.
Emekçiler ekonomik krizle cebelleşirken gittikçe açlığa mahkum edilmişken, kamu emekçileri işinden ediliyorken, gençlerimiz işsizliğe mahkum edilmişken, kadın katliamları artarak sürüyorken, en kıymetlilerimiz çocuklarımız cinsel istismara maruz bırakılıyorken, inançlarından ırklarından dolayı insanlar ötekileştiriliyorken bizler asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bu ülkenin emekçilerini, yoksullarını, ezilen halklarını, yok sayılan inançlarını savunmaya ve onlarla omuz omuza sokakta ve yaşamın her alanında mücadele etmeye devam edeceğiz. HDP Hatay İl Örgütü olarak Eş Başkanlarımızın ve diğer arkadaşların gözaltına alınmasını kınıyor, derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.176 kişidir.