Image
09.10.2018 / 09:48 Okunma Sayısı: 408

İSKENDERUN İTSO’DA TARAFLAR, HADO’YU KONUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesinin (HBB)’nin bir türlü faaliyete giremeyen projesi Hatay Deniz Otobüsü(HADO), İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda taraflarca tartışıldı.
Toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HBB daire başkanları ve Meclis üyeleri, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, STK temsilcileri ile oda başkanları katıldı.
Seyfi Dingil:HADO’ya karşı çıkıyoruz iddiaları doğru değil
Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HADO projesinin hayata geçirilmesine karşı çıktığı yönündeki iddiaları reddetti.
Mehmet Maden:Hatay’ın tanıtımına, turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak
Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden “HADO projesi için uzun süre fizibilite çalışması yaptık, HADO projesi halkı heyecanlandıran bir projedir. HADO, vatandaşlarımızda büyük heyecan yarattı. Hatay’ın tanıtımına, turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan bu projenin önündeki engeller bir an önce kaldırılarak projenin hizmete girmesi sağlanmalıdır.
Mehmet Maden:Hizmetlerimiz bütün Hatay halkı içindir; HADO için gemiyi satın alsaydık bugün 10 milyon lira kâr ederdik
İskenderun Limanı Türkiye’nin 4. büyük limanıdır. Her türlü ayrımcılığa karşıyım. Dağın öteki yakası diye bir şey söz konusu olmamalıdır. Hizmetlerimiz bütün Hatay halkı içindir. Bu proje gündeme geldiğinde gemiyi satın alsaydık bugün 10 milyon lira kâr ederdik. Ancak mecliste önümüzü görelim düşüncesi konuyu bu günlere getirdi. Biz her türlü çalışmayı titizlikle inceledik ve hazırladık. Kıbrıs’ta 35 bin insanımız yaşıyor ve en büyük sıkıntıları kargo taşımacılığı. 330 yolcu kapasiteli, her yolcu için en az 70 kilo kargo taşıma hacmine sahip, 3 saatte Kıbrıs’a gidebilecek bir gemiden bahsediyoruz.
Mehmet Maden:Hatay’ın ekonomisine, turizmine, tanıtımına katkı verecek bu projenin önündeki engeller bir an önce kaldırılmalıdır
Projenin, Hatay halkına ait bir iskelenin kullanılıp kullanılamayacağı konusuna indirgenmesini kınıyorum. Sonuçta Hatay’ın ekonomisine, turizmine, tanıtımına katkı verecek bu projenin önündeki engeller bir an önce kaldırılmalıdır.
Büyükşehir Belediyesi olarak 2021 EXPO’ya giderken ulaşım ve lojistik sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Derdimiz iskelede veya çevresinde büfe, kafe gazino yapmak değil, hizmet üretmektir. Misafirperver ev sahipliğinden ötürü İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.” dedi.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.155 kişidir.