Image
12.03.2018 / 09:43 Okunma Sayısı: 331

KENT KONSEYİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Hatay Kent Konseyi, ‘8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde Reyhanlı ilçesinde sınıra yakın bir fabrikada çalışan emekçi kadınları ziyaret etti.
Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle fabrikaya gerçekleştirilen ziyarete, Hatay Kent Konseyi üyelerinin yanı sıra kadın sivil toplum kuruluşları da eşlik ederek emekçi kadınlara karanfil ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Dr. Nevide Kimyon:Cinsiyet eşitliğinde iyileşmenin hızlanması için herkese görev düşüyor
Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon, açıklamasında “Kadınlar, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün simgesidir. Eğitimde, sağlıkta, sosyal ve siyasal yaşamda cinsiyet eşitliğinin sağlanması doğrultusunda yol kat edilmiş olsa da iyileşmenin hızlanması hususunda herkese görev düşüyor. Eşit imkânlar sağlanmasa da kadınlar azimle başarılara imza atıyorlar.
Dr. Nevide Kimyon:Kayıt dışı istihdamı oluşturan kadın emekçilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir
Sporda, sanatta ve bilimde yani hayatın her alanında her meslek grubundan kadınlara rastlıyoruz. Bu eşitliği sağlayan toplumlar daha hızlı gelişiyor. Beslenmenin kaynağını oluşturan tarımda, kayıt dışı istihdamı oluşturan kadın emekçilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir.
Dr. Nevide Kimyon:Çocuk yaşta evliliğin ve kadına karşı şiddetin caydırıcı uygulamalarla önlenmesi gerekiyor
Ayrıca ücret eşitliğinin ve sosyal güvencelerinin sağlanması, kırsal kesimde çocuk yaşta evliliğin önlenmesi, kadına karşı şiddetin caydırıcı uygulamalarla önlenmesi mutlu bir birey mutlu bir toplum döngüsünü oluşturacaktır.
Cinsiyet ile fırsat eşitliği toplumların kazancı olacaktır” dedi.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR