Image
13.03.2018 / 10:02 Okunma Sayısı: 397

KILINÇ’TAN İLK ETKİNLİK

Özel Eğitim Öğretmeni Çağla Kılınç, geçtiğimiz Pazar günü Özel gereksinimi olan bireylere yönelik hazırlanan Sosyal Faaliyetler Projesinin ilk etkinliğini gerçekleştirdi.
İlk etkinlik Samandağ Şark Sineması’nda gerçekleştirildi. Etkinlikle ilgili görüşlerini belirten Kılınç “Bu güzel etkinlik özel çocuklarımız tarafından çok beğenildi. Onların yüzündeki gülümsemeye sebep olabilmek benim için en büyük mutluluk kaynağı. Bu etkinlik ile özel çocuklarımız neler mi kazandı; 1. Ailelerinden bağımsız (tek başlarına) evden çıkabilme ve sadece kendilerine özel bir olayın gerçekleşebileceğini görme, 2. Verilen sorumlulukları yerine getirebilme, 3. İnsanlar ile selamlaşmayı, sohbet başlatmayı, sohbete katılmayı, insanlarla iletişim kurmayı, yeri geldiğinde espriler yapıp insanlar ile gülmeyi, 4. Kendi başlarına bir şeyler yaparak "ben" olmayı böylece özgüvenlerinin gelişmesini, kendilerine güvenmeyi, 5. Eğlenmenin yollarını...Bunların yanında sinema izlemenin de kazandırdığı bir çok şey var ; 1. İlk olarak kendi seçimlerini yapıp film seçme, oturacağı yeri seçme vb şeyler ile seçim yapabilme ve kendi kararlarını alabilme, 2. Sinemanın gerektirdiği kurallara uyabilme 3. İzledikleri film ile ilgili yorum yapabilme, tartışabilme, beğenip beğenmediği yerleri dile getirebilme, 4. Zihin gelişimi sağlama, 5. Filmin konusu ile bağdaşım kurarak yaşadığı hayata benzetme, hayata bambaşka bakmayı sağlama, 6. Filmdeki karakterleri örnek alarak hayata geçirme, 7. Etkileşim kurma bu sayede hayal güçlerinin gelişimi, yaratıcılıklarının gelişimi...
Sağladığı yararlar / kazanımlar saymakla bitmez. Biz özel çocuklarımız ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte çok keyif aldık ve eğlendik. Bir sürü de şey öğrendik.
Tabi ki de Öğrenmeye ve Eğlenmeye Devam Edeceğiz... Bunları yaparken yanımızda gönüllü olarak bulunan özel çocuklarımıza olan ilgilerinden ve hassasiyetlerinden dolayı Berna Güzel ve Hatun Yılmaz'a ayrıca teşekkür ederiz. En büyük desteği sunan faaliyetleri hayata geçirmemde katkısı bulunan Samandağ Kaymakamlığına ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Gerçekleştireceğimiz daha nice güzel faaliyetler olması dileğiyle, çünkü onlar da bu toplumun bir parçası! " ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR