Image
16.04.2018 / 09:46 Okunma Sayısı: 174

“MAZLUM SURİYE HALKLARININ ACISINI PAYLAŞIYORUZ“

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Hatay İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, Suriye’ye saldıran ülkelerin dünyanın en büyük silah üreticileri olduğu belirtildi.
Açıklamada” Bugün sabaha karşı ABD öncülüğünde İngiltere ve Fransa’nın ortaklığıyla Suriye vuruldu. Suriye toprakları yıllardır emperyalist güçlerin savaş sahasına dönüştürülmüş durumda. Suriye halkları sayısız provokasyonlara, saldırılara maruz kaldı ve bu süreçte çok ağır bedeller ödedi.
En son Suriye rejiminin Doğu Guta ’da kimyasal silah kullandığı iddiasıyla Suriye’yi doğrudan vurmak isteyen ABD, İngiltere, Fransa bugün sabaha doğru gerçekleştirdikleri büyük saldırıya kendilerince zemin hazırladılar.
Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak birçok insanın ölümüyle sonuçlanan bu saldırıların hiçbir gerekçesi olamaz. Masum insanları koruma kisvesi altında bu saldırıyı gerçekleştiren emperyalist güçler insanlığın en büyük düşmanıdır.
Kimyasal silah kullanımını engellemek için Suriye’yi vurduklarını iddia eden ABD, Fransa, İngiltere; kimyasal ve biyolojik silah dahil olmak üzere dünyanın en büyük silah üreticileridir. Saldırıya zemin hazırlamak için ortaya attıkları yalana dünya kamuoyu inanmayacaktır.
Bu saldırının/saldırıların asıl gerekçesi emperyalist güçlerin enerji, ticari, askeri hegemonya savaşıdır. Bu savaşın bedelini yoksullar, halklar ödemektedir. Suriye’ye yapılan bu kapsamlı saldırıyı kınıyoruz. Mazlum Suriye halklarının acısını paylaşıyoruz.
Sınırları bilincimizde yok ederek enternasyonalizme olan inancımızla ortak düşünmeye, ortak eylemeye daha çok ihtiyacımız var.
Emperyalizmin sahte barışı değil, halkların ortak mücadelesiyle Suriye’de, Ortadoğu’da ve dünyada tesis edilecek barışa kavuşana dek mücadelemiz devam edecek. “ ifadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR