Image
24.09.2018 / 09:15 Okunma Sayısı: 1023

Nihat Mugil‘den “Dargın Mahkum”a Klip

“O Ses Türkiye” yarışmasındaki performansıyla gönüllerde taht kuran, Antakya’nın başarılı sanatçılarından Nihat Mugil, piyasaya sunduğu yeni klibiyle müzik dünyasına iddialı bir giriş daha yaptı.
Sözü Müziği Aşık Mahzuni Şerif’e ait “Dargın Mahkum” adlı türküyü, elektronik ve rock altyapıyla yeniden yorumlayan Nihat Mugil, ilk tekli çalışmasının ilgi göreceğine olan inancını dile getirdi.
Alfa 7 prodüktörlüğünde gerçekleşen ve yaklaşık bir aylık bir hazırlık sürecinden sonra çekilen klipte, alışılagelmişin dışında bir doğu&batı sentezleme yaklaşımı ön plana çıktı. Klip çekiminde 40 kişilik bir ekiple çalışılırken, kullanılan aksesuarların büyük bir bölümünü sanat yönetmeni Seyfettin Çetinkaya ve ekibi bu klipe özel tasarladı. 40 kukla ve voodoo bebeği kullanılan klibin görüntü yönetmenliğini Serdar Ünlütürk yaparken, yönetmen koltuğunda da İlker Savaşkurt oturdu.
Üniversite yıllarında oyunculuk deneyimi de olan Nihat Mugil’in klibinde Polonyalı dansçı ve oyuncu Dorota Anna Beginska, Kerem Arslanoğlu, İbrahim Ortakıcık dahil toplam 6 oyuncu rol aldı. Klip Kırklareli’nin İğneada bölgesinde iki günde çekildi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.169 kişidir.