Image
08.08.2018 / 09:55 Okunma Sayısı: 1093

ÖNLEMLERE RAĞMEN HIRSIZLIK DEVAM EDİYOR!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kentin muhtelif noktalarında yağmursuyu kanallarının üzerinde bulunan rögar kapaklarının çalındığını ve gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını duyurdu.
Özellikle İskenderun ilçesinin genelinde gözlemlenen hırsızlık vakasının her geçen gün arttığını belirten Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen kapaklar ile alakalı gece saatlerinde herhangi bir şüpheli durumda 155 polis imdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu.
İskenderun ilçesinin genelinde muhtelif adreslerde farklı şekilde alınan önlemlere rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını ve gelen bildirimler üzerine tekrardan yenilenerek oluşabilecek tehlikelerin önlendiğini aktaran idare, yenileme çalışmaları kapsamında 11 adet daha muayene bacasının yenilenerek yerlerine yerleştirildiğini açıkladı.
Sorumsuz kişilerce gerçekleştirilen hırsızlık olayının aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit ettiğin vurgu yapan HATSU, yasal işlem başlatılarak gerekli incelemelerin devam ettiğini ayrıca bu hırsızlığı yapan kişileri kamuoyunun takdirine sunulduğunu belirtti.

 

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.171 kişidir.