Image
14.03.2019 / 09:39 Okunma Sayısı: 601

OP.DR.BİLGİN:YILDA BİR KEZ JİNEKOLOJİK MUAYENE HER BAKIMDAN ÖNEMLİDİR

İlçemiz Özel Güneypark Hastanesi’nde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeynep Keleş Bilgin jinekolojik muayenenin önemli olduğunu belirtti.
Op. Dr. Zeynep Keleş Bilgin konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Kadın hastalıkları deyince sadece gebelik - doğum veya kanama problemleri aklımıza gelmiyor tabi ki;
-Adölosan yaş grubu,( ergenlik dönemi)
-Üreme dönemi sorunları (19-45 yaş)
-Menapoz dönemleri.
Her dönemin kendine has problemleri mevcut olup rutin kontroller sorunlar ortaya çıkmadan önce veya erken dönemde müdahale ile çözülebilir hale geliyor. Bu bakımdan hiç bir sıkıntımız olmadan da yılda bir kez jinekolojik muayene her bakımdan önemlidir.
Mutlaka adolösan döneminde, gebe kalmadan önce ve menapoz döneminde herhangi bir şikayet olmadan doktorunuza başvurunuz.”dedi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeynep Keleş Bilgin, geçtiğimiz Şubat ayında Özel Güneypark Hastanesinde göreve başladığını ve hastanenin bir kadın doğum uzmanının çok severek çalışacağı tam donanımlı bir hastane olduğunu ifade etti. Opr. Dr. Keleş Bilgin kendisi ile ilgili “1979 Antakya doğumluyum. Liseyi Antakya Lisesinde tamamladıktan sonra, 2003 yılında Çukurova üniversitesinden mezun oldum. İlk olarak İbni-Sina Genel Cerrahi İhtisasını kazandıktan sonra bir süre çalışıp istifa ettim. Ardından yine Ankara da Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesinde kadın hastalıkları doğum ihtisasını kazanıp buradan 2009 tarihinde mezun oldum. Mecburi hizmetimi Yozgat’ta tamamladıktan sonra Afyon, Ankara ve Siirt’te özel hastanelerde görev yaptım.
Bir kadın doğum uzmanı olarak çalıştığımız hastanelerde en büyük sıkıntılarımız yenidoğan yoğun bakım ünitesinin tam donanımlı olmaması,7 gün 24 saat ebe desteğinin bulunmayışı veya ameliyathanede yeterli teknik donanım ve deneyimli personel olmamasıydı. Güneypark Hastanesi bu bakımdan ihtiyacı karşılamakta, ayrıca ameliyatlar için kullandığımız teknik donanım ve yenidoğan ünitemiz gerçekten bir cerrah olarak ve riskli gebeliklerle sık uğraşan bir doktor olarak beklentimin üstünde.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.156 kişidir.