Image
13.06.2019 / 10:09 Okunma Sayısı: 463

ÖZCAN ÖZÇELİK’TEN“MODERN BİR SAHİL İÇİN” ÖNERİLER

CHP Samandağ İlçe Delegesi Özcan Özçelik Samandağ Sahili ile ilgili görüşlerini belirtti.
Özçelik “Arsuz - Çevlik arası yapım aşamasında olan sahil yolu en geç bir yıla kadar biter bu yolun Samandağ’a katkısı çok büyük olacak Arsuz’a gelen her turist muhakkak 45 dakikalık kısa yoldan Samandağ’a gelmek isteyecektir ve geleceklerdir. Bunun üstüne Antakya’dan ve çevresinden her sene Samandağ’a gelen misafirlerimizi katarsak bayağı sahilimiz kalabalık olacak ve bu kalabalık ile sahilimiz de ekonomimizde canlanacaktır.
Arsuz - Çevlik sahil yolu bitmeden bizim derhal en acil şekilde sahilimize bir çeki düzen getirmemiz lazım. Bu işin uzmanı değilim ancak gezip gördüğüm kadarıyla kafamda tasarladığım projeler var bunları sizlerle paylaşmak istedim.
1. Çevlik - Deniz ve Meydan köyündeki sahil kenarında açmış olan tüm işletmelere kendi işletmeleri önündeki sahilin kumsalında şezlong, şemsiye ve küçük tabure şeklinde masa, sandalyeler koyma imkanı sağlansın ve izinleri verilsin.
2. İşletmesi önünde sahil kumsalında şezlong, şemsiye ve masa, sandalye koyacak olan her işletmeci kendi müşterisine işletmesinde duş, wc ve soyunma kabinleri tesis etme zorunluluğu getirilsin.
3. İşletmesi önünde sahil kumsalında şezlong, şemsiye ve masa, sandalye koyacak olan her işletmeci kendi elemanları tarafından işletmesi önünde ki sahilin temizliğini yapma zorunluluğu getirilmeli.
4. Çevlik - Deniz arası yolun daha da büyütülmeli ve beton asfalt ile kaplama yapılmalıdır bunun yanında 2 metrelik topraktan yürüyüş yolu ve yanında da 2 metrelik bisiklet yolu ile ağaçlandırma yapılmalıdır.
5. Çevlik - Deniz arası ve Meydan Tatil Köyünde sahil boyunca ışıklandırma direkleri artırılmalı ve her direğe rengarenk ledler koyulmalıdır.
6. Çevlik - Deniz ve Meydan köyünde üç noktada çocuklar için küçük ama donanımlı oyun parkları ve yol kenarı boyunca belirli mesafelerde oturma bankları yerleştirmek. Bu 6 maddelik projenin maliyeti ne Hatay Büyükşehir belediyesini ne de Samandağ belediyesini etkilemez son derece maliyeti az ama sahilimizi cennete çevirecek kadar güzel projelerin olduğuna inanıyorum.
İlk aşamada bunlar yapılır daha sonra işin ehli turizmciler mimarlar eşliğinde daha farklı projeler üretilir ve hayata geçirilir.
Bu 6 maddeyi en kısa zamanda gerek Samandağ gerek Büyükşehir Belediyesine sunacağım inşallah kabul edilir.” ifadelerine yer verdi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.098 kişidir.