Image
11.08.2018 / 09:38 Okunma Sayısı: 1114

SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NİN GERİ KAZANIM KAMPANYALARI SÜRÜYOR

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bitkisel atık yağın geri dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Tomruksuyu Mahallesi'ndeki kahvaltı ve döner salonları ziyaret edildi.
Bitkisel atık yağlar alınarak bu duyarlılıklarından dolayı işletmelere teşekkür edildi.
Samandağ Belediyesinden yapılan açıklamada; “Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir öncülüğünde çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması kampanyamız iyi bir yere geldi. Tomruksuyu Mahallesinde bulunan Serhat’ın Yeri Kahvaltı Salonu ve Yolçatı Döner Salonu adlı işletmelerin biriktirdiği bitkisel atık yağları topladık. İşletmelere bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek bu konu ile ilgili hazırladığımız promosyon ürünlerini takdim ettik.
Geleceğimizin temsilcileri çocuklarımıza daha yaşanabilir ve sağlıklı bir dünya bırakmak için tüm halkımızı geri dönüşüm kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz.
Çevreye ve sağlığa büyük zarar veren bitkisel atık yağlar, lavaboya döküldüğünde 1 litresi 1 milyon litre temiz suyu kirletiyor.
Denize, göle, akarsuya ulaşan bitkisel atık yağlar balıklar ve diğer canlılara zarar verirken atık yağlar kanal borularına yapışarak kanalizasyon sistemlerinin tıkanmasına yol açıyor.
Atık yağların suya, kanalizasyona dökülmeden toplanması ve vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi amaçlanan proje çerçevesinde atık yağlarını teslim etmek isteyen vatandaşlarımız halk masası 5123107 no’lu telefonu arayabilirler.
Ya da Belediye hizmet binasında bulunan Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüğümüzü ziyaret edebilirler. “ifadelerine yer verildi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.156 kişidir.