Image
01.02.2018 / 09:53 Okunma Sayısı: 616

SATRANÇTA DERECEYE GİREN SPORCULARDAN İL MÜDÜRÜ ŞENSÖZ’E ZİYARET

Geçtiğimiz hafta Antalya'da yapılan Türkiye Satranç Şampiyonasında İlimiz'den başarı gösteren sporcular Spor İl Müdürü M.Cemil Şensöz 'ü makamında ziyaret etti.
Milli Takım havuzuna girmeye hak kazanan yaklaşık 10 sporcu aileleri başta olmak üzere Satranç İl Temsilcisi Bedrettin Günay, Satranç Antakya Temsilcisi Ömer Cihangir, Satranç Defne İlçe Temsilcisi Edip Nurlu Önderliğinde Bu Mutluluğu İl Müdürü İle Paylaştılar. 10 Yaş Kızlarda Türkiye Şampiyonu WCM Elif Zeren Yıldız, 18 Yaş Kızlarda Türkiye Üçüncüsü Lara Miçoğulları Kupaları İle Birlikte Bu Sevinci İl Müdürü İle Paylaşırken Milli Takım Havuzuna Giren Semra Barutçu, Ece Fevziye Altınöz, Özgür Deniz Hasırcı, Nadiye Bereketoğlu, Zeynep İmge Okuyan, Eylül Mirioğlu, Ecem Su Soğukluk, Çağla Pişkinkaya ise bundan sonraki yarışlarda başarı çıtasını yükseltme sözü verdiler.
Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ; bu başarıdan dolayı satranç camiasını kutlarken, bu başarıdaki en büyük payın velilere ait olduğunun altını çizdi.
Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun hamlelerine sahne olan dev şampiyona sona erdi. Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 9 turluk mücadelenin ardından 27 kategoride gerçekleşen şampiyonada, küçükler ve yıldızlarda toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girdi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR