Image
19.05.2018 / 10:13 Okunma Sayısı: 2339

SELMA DUMAN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Okullar arası Türkiye Karate Şampiyonasında Kata’ da Samandağ Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Selma Duman Türkiye şampiyonu oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Okul Sporları kapsamında 12- 13 Mayıs tarihlerinde Çankırı’ da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Selma Duman daha önce de hem Türkiye’de hem uluslar arası yarışmalarda kendi dalında birçok başarıya imza attı.
Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Halis Yapar ve Türkiye Şampiyonu Selma Duman dün İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo tarafından kabul edildi. Kapo, başrılı sporcuyu tebrik ederek ödüllendirdi. Selma Duman’ ın çok başarılı bir sporcu ve öğrenci olduğunu belirten Kapo “ Kızımızı tebrik ediyorum. Daha önceki yarışmalarda da ilçemizi, ilimizi, ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Kızımız spor lisesini hedefliyor, derslerinde de son derece başarılıdır. Bir eğitimci olarak benim her zaman tespit ettiğim bir şey vardır, bu da eğitim dışındaki aktivitelerde başarılı olan öğrenciler derslerinde de başarılı oluyor. Kızımızın bu başarısı bunu ispatlıyor. Tüm velilere, muhakkak çocuklarına eğitim, öğretimin dışında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirmelerini öneriyorum. Bu başarılar bizleri son derece onurlandırıyor, mutlu ediyor. Kızımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

92.102 kişidir.