Image
14.05.2019 / 09:28 Okunma Sayısı: 326

Sönmez: YSK’nın kararı, insanların hukuka olan inançlarını zedelemiştir

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Yönetimi, YSK’nın Kararını eleştirerek; Kimsenin kendi kariyeri için ülkeyi ateşe atması kabul edilemeyeceği ifade edildi.
Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Akan Sönmez yaptığı açıklamada “İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve iptal gerekçelerinin hukuki yönden doldurulamaması insanların hukuka olan inançlarını zedelemiştir. Kendi atadığınız seçim sandık görevlilerini bahane etmek veya adayların veya görevlilerin KHK’lı olduklarını öne sürmek kazanana göre partizanca karar vermek işkence ile öldürülmesidir. Başkanlık seçiminde 2500000 mühürsüz oyu sineye çekip kabul eden YSK nasıl olur da oylarla bile ilgisi olmayan ve dahası suç işlediği kanıtlanmayan ve kendi atadığı kişileri bahane edebilir.
Türkiye'nin geleceği için demokrasi hukuk ve insan hakları diyoruz. İnsanların hukuka saygılarını yitirmeleri Türkiye için tehlikelidir. Türkiye İstanbul belediye başkanlığı koltuğundan büyüktür. Kimsenin kendi kariyeri için ülkeyi ateşe atması kabul edilemez. Bu hatadan biran önce dönülmesini istiyoruz.” denildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.156 kişidir.