Image
23.12.2017 / 10:55 Okunma Sayısı: 619

Süryani Katolik Vakfı Başkanı Zeki Basatemir’den Vali Ata’ya Ziyaret

Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir beraberindeki heyetle, Hatay Vali’si Erdal Ata’yı ziyaret etti.
Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen ziyarete Süryani Katolik Vakfı Başkanı Basatemir ve beraberindekiler katıldı.
Basatemir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ata, Hatay’ın bir medeniyetler kenti olduğunu, farklı kültür ve inançtan vatandaşlarımızın karşılıklı hoşgörü içerisinde kardeşçe ve huzurlu bir şekilde yaşadığını ifade etti. Buna Suriye’den insani nedenler ile ilimize gelen tüm misafirlerimizin de dahil olduğunu belirten Vali Ata, tüm halkımızın elinden gelen yardımı yaparak kardeşlik vazifesinin bir gereği olarak onları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir ise Vali Ata’nın nazik kabullerinden onur duyduklarını belirterek, "Kadim bir dostluğa ve kader birliğine sahip olduğumuz Müslüman kardeşlerimizle birlikte devletimizin sağladığı huzur ve güven ortamında yanyana yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Hatay’da mevcut hoşgörü ikliminin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini düşünüyorum" dedi. Vali Ata’ya gösterdiği hüsn-ü kabul nedeniyle teşekkür etti.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

103.802 kişidir.