Image
16.03.2018 / 10:12 Okunma Sayısı: 2449

TOMRUKSUYU KIZLARI BÖLGE BİRİNCİSİ

İlçemiz Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar Futsal Takımı rakiplerini yenerek bölge birincisi oldu.
Adıyaman’da Hatay'ı temsil eden Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar Futsal Takımı, Mardin ve Adana’yı eleyerek bölge birincisi olma başarısını gösterdi.
8-11 Mart tarihleri arasında Adıyaman'da gerçekleşen müsabakalarda Samandağ Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu Yıldız Bayanlar Futsal Takımı, rakiplerini teker teker yenerek bölge birincisi oldular.
Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet Cüneydioğlu, takımlarının sene başında kurulduğunu ve kısa sürede bölge şampiyonu olduğunu söyledi.
Cüneydioğlu, çocukların Samandağ'da oynadığı maçları namağlup birinci olarak bitirdiğini ve hedeflerinin Niğde'de Türkiye birinciliği olduğunu belirterek: "Takımımız bu yıl sene başında İsa Aşkar hocamız tarafından kuruldu. Hocamızın fedakar çalışmaları ve kızlarımızın gayretleriyle Samandağ'da oynadığımız maçları namağlup birinci olarak bitirdik. Ondan sonra Hatay'daki maçlarımızı il birincisi olarak bitirip Adıyaman'da Hatay'ı temsil etmeye hak kazandık. Geçen hafta 8-11 Mart arasında Adıyaman'da düzenlenen bölge finallerinde kızlarımız Mardin ve Adana ekiplerini eleyerek bölge şampiyonu oldular. Bu şekilde Şanlıurfa'da 5-8 Nisan arasında yapılacak olan Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandılar. 5-8 Nisan arasında Hatay'ı yarı finalde Şanlıurfa'da temsil edecekler. İnşallah oradaki süreç başarıyla sona erer ve Niğde'de Türkiye şampiyonluğuna doğru ilerleriz" dedi.
Cüneydioğlu ; her zaman desteklerini yanlarında hissetiklerini belirttiği Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO 'ya ve Okul Aile birliği başkanı Metin SİVRİ'ye desteklerinden , yardımlarından ve ilgilerinden ötürü teşekkür etti.

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

67.250 kişidir.