Image
11.04.2019 / 10:44 Okunma Sayısı: 270

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Hatay Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 15- 22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla basın bildirisi yayımladı.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör imzası ile yayımlanan bildiride “Turizm, ulusal ve uluslar arası düzeyde ulaştığı büyük boyutlarla,yatırım ve iş hacmini geliştiren, gelir ve istihdam yaratan, sosyal ve kültürel yapıyı etkileyen en önemli sektörlerdendir.
İlimiz ve ülkemiz için hayati önem taşıyan Turizm sektörü, kendi alt sektörleri olan konaklama işletmeciliği, seyahat işletmeciliği, yiyecek, içecek işletmeciliği gibi alanların yanı sıra diğer birçok sektör ile yakın ilişki içindedir.
Bilindiği üzere, turizm yalnızca ekonomik bir olay olmayıp, toplumsal bir olgudur. Turizm, farklı toplumlardan gelen bireylerin birbirlerinin kültürel yapılarını daha yakından tanımaları sonucu, dünya barışının sağlanmasına katkıda bulunmakta, birbirlerinden etkileşim sonucu eğitim ve kültür düzeylerinin yükselmesi gibi olumlu etkileri olup, Ülkemizde turizm bilincinin geliştirilmesi son derece önemlidir.
Ülkemizde turizm bilincinin geliştirilmesi, iç turizmin canlandırılması ve halkın turizm hareketlerine katılımının sağlanması amacıyla, 15–22 Nisan 2019 tarihleri arasında 43. kez kutlanacak olan Turizm Haftası boyunca, tarihi ve kültürel değerleri ile Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya aday İlimizde ve İlçelerimizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir. Söz konusu etkinlikler kapsamında; İlimizin doğal, tarihi ve kültürel değerleri yerel televizyon ve gazetelerde işlenecektir.
Turizm sektörümüz her türlü etkene karşı aşırı duyarlıdır. Ülkemiz ve ilimiz için önem taşıyan bu sektör için herkesin duyarlılık, sorumluluk ve sağduyuyla, kendi yetkileri ya da olanakları çerçevesinde, neler yapabileceği üzerinde düşünmesi ve faaliyetlerini buna göre gerçekleştirmesi, ilimiz ve ülkemiz turizmi açısından son derece önemlidir.
Bu bağlamda, İlimiz turizmini hep birlikte en kısa zamanda en ileri hedeflere taşıyabilmemiz dileğiyle, “Turizm Haftası”na turizmin hizmetinde olan kuruluşların ve toplumumuzun her kesiminin katkı ve katılımlarını esirgemeyeceğine inancımızı bildirir, Turizm Haftasını kutlarız.” ifadelerine yer verildi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

91.039 kişidir.