Image
01.03.2018 / 11:01 Okunma Sayısı: 1836

Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu, yarın Antakya’dan Start Alıyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Hatay İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada yarın saat 10.00’da Atatürk Caddesi Narin Otel önründe start alacak olan ve yaklaşık 5 saat sürmesi beklenen bisiklet yarışmasına yoğun katılımın olacağı bekleniyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Uzun yıllardır Hatay’da bisiklet müsabakası düzenlenmezken üst üste başarılı müsabakaların düzenlenmesi Hatay’lı bisiklet severleri sevindirdi.
Konuyla ilgili ortak bir açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan, geçen hafta Arsuz ve İskenderun ilçelerinde Türkiye Şampiyonası 1.etap kulüplerarası puanlı sezon açılış yarışmalarının yapıldığını ve bu yarışmalara Türkiye’nin çeşitli yörelerinden toplam 316 genç ve yıldız sporcunun katıldığını belirtti.
Hatay’da ilk defa bir uluslararası bisiklet organizasyonu gerçekleştiriliyor.
Yine Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği)’nin 2018 yılı faaliyet programında yer alan, “International Tour of Mediterranean - Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu”nun 02-04 Mart 2018 tarihlerinde Hatay-Adana-Mersin illerinde yapılacağını ve 198 km.lik 1.etap için 02 Mart Cuma günü saat 10:00’da Antakya Atatürk Caddesinden verilecek startın ardından yaklaşık 5 saat sonra Adana merkezinde biteceğini söyledi.
Kutlu ve Bakan yaptıkları ortak açıklamada; “Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Belarus, İran, Moğolistan, Ukrayna, Estonya, Özbekistan, Gürcistan, Eritre, Romanya ve Malezya gibi farklı ülkelerden yaklaşık 20 yabancı ve 4 Türk olmak üzere toplam 24 takım ve 175 sporcunun katılımı beklenen turun startına tüm bisiklet severleri ve sporsever Hataylıları bekliyoruz.
Start, Cuma günü saat 10.00’da Atatürk Caddesi Narin Otel önünde başlatılacak olup, tüm halkımız ve basın mensupları kardeşlerimiz davetlidir.” dedi.

 

paylaş

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR