Image
03.04.2018 / 10:12 Okunma Sayısı: 306

VAKIFLI’DA PASKALYA COŞKUSU

Geçtiğimiz Pazar günü İlçemiz Vakıflı Köyü Meryem Ana Kilisesi’ nde Paskalya Bayramı coşkuyla kutlandı.
Hazreti İsa’ nın dirilişinin temsili yapıldığı bayramda sabah erken saatlerde vatandaşlar kiliseye gelerek ayine katıldı.
Avadis Tabaşyan yönetiminde gerçekleşen bayram ayininde, vatandaşlar mumlar yakıp dualar etti. Ayinin ardından vatandaşlar birbiriyle bayramlaşarak, evlerde hazırlanan yerel yiyecek ve içecekler paylaşıldı, rengarenk boyanan yumurtalar Kilise bahçesinde ilahiler eşliğinde tokuşturdu.
Kutlamaya, İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkanı Mithat Nehir, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Ermeni Cemiyet Başkanı Cem Çapar, Vakıflı Muhtarı Berc Kartun, ilçemizden, yurt genelinden ve yurt dışından çok sayıda kişi katıldı. Ermeni Cemiyet Başkanı Cem Çapar, Paskalya Bayramının başta bölgemiz olmak üzere herkese barış ve huzur getirmesini diledi.
Çapar “ Bugün Kilise bahçesinde bölgemizden ve yurdumuzdan gelen her milletten insanla bayramlaştık, yumurta tokuşturduk ve soframızı paylaştık.
Bu ortamın tüm dünyaya örnek olmasını dilerim. Sayın Kaymakamımız Murat Kütük, Belediye Başkanımız Mithat Nehir, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, Çevlik Karakol Koutanı Vedat Erikli olmak üzere bizi ziyaret eden, bayramımızda bizi yalnız bırakmayan tüm konuklara teşekkür ederiz.” dedi.
Vakıflı Muhtarı Berc Kartun “ Her sene olduğu gibi gayet güzel ve yoğun bir kalabalıkla bayramımızı kutladık. Paskalya Bayramı’nın tüm insanlara barış, mutluluk, sağlık getirmesini diliyorum.” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.161 kişidir.