Image
11.10.2018 / 10:35 Okunma Sayısı: 286

Yamaç Paraşütünün geleceği ve Samandağ için yapabilecekler Konuşuldu

Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (SAHAK) Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kazan ile Yardımcıları Aytaç Eryılmaz ve Mehmet Aşkar ile Antrenörler Yücel Yücel ve Feyzullah Akkaya’nın yoğun girişimleriyle Samandağ’a kazandırılan Yamaç Paraşütü ilgi çekmeye devam ediyor.
SAHAK Yönetim Kurulu, Samandağ Kaymakamı Sn. Murat Kütük ve uçuşlara da katılan, Samandağ İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emrah Nergiz, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Çevlik Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Vedat Erikli ve Metin Savaş bir araya geldi.
Yamaç Paraşütünün geleceği ve Samandağ için yapabilecekler üzerine fikir alışverişinde bulunarak turizmin geliştirilmesinde yamaç paraşütünün önemine değinildi.
Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (SAHAK) Başkanı Sedat Kazan, Uçuş bakımından kurallara uydukça hiçbir yaşamsal tehlikesi veya kaza riski olmadığını.
Bir motosikletten daha az tehlikeli, ama bir o kadar da eğlenceli olduğunu ifade etti.
Kazan, Türkiye Hava Sporları Federasyonundan görevlendirilen uzman bir ekip tarafından yapılan inceleme sonucunda yamaç paraşütü sporu için alçak ve yüksek tepeler ile irtifa farkları, iniş kalkış alanları, eğitim adaları için rota tayini yapılmış.
Yamaç Paraşütü sporuna son derece uygun ve ülkemizin önde gelen uçuş rotalarından biri olacağına karar verilmiş olup resmi bir rapor ile tescil edilmiştir.
Yamaç Paraşütü Sporu İlçemizde yağmurlu ve aşırı rüzgârlı havaların haricinde, yıl boyunca sorunsuz bir şekilde yapılabilecektir dedi.
Bölgenin verimliliğine değinen Antrenör Yücel Yücel, bu sporun bölgenin tanıtılması ve turizmin canlanması için en önde gelen aktivite olduğunu vurguladı.Bu nedenle herkesi, Yamaç Paraşütü ile tanışmaya ve bu sporun geliştirilmesi için Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü Derneğine destek olmaya davet ediyorum” dedi.

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

83.158 kişidir.