Image
17.04.2018 / 11:22 Okunma Sayısı: 363

YAPAR VE KARAALİ’DEN AÇIKLAMA


İlçemiz inşaat Mühendislerinden Habip Yapar ve Av. Mehmet Cumhur Karaali yaptıkları ortak açıklamda “ Sözkonusu vatansa; gerisi teferruattır” diyerek, Samandağspor İskenderun Blediyespor maçının iptali için Türkiye Futbol Federasyonuna başvurduklarını belirttiler.
Yapılan açıklamada “ Samandağspor-İskenderun Belediyespor maçının tarafsız bir sahada tekrar oynanması veya İskenderun Belediyespor’un hükmen mağlup sayılması için memleket sevdalıları olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurduk.
Olayların daha çok büyüyüp can ve mal kaybına sebep olunmaması için, Samandağspor’ lu futbolcuların oynamaları gereken oyundan bu vahim durumun gerektirdiği zaruri durum sebebiyle ‘Söz konusu vatansa; gerisi teferruattır’ anlayışıyla imtina etmek zorunda kaldıkları gerekçesiyle; itiraz süresi içinde Türkiye Futbol Federasyonu’ na, ayrıca Hatay Futbol İl Temsilcisi Müfit Tatlı nezaretinde; Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk’e, memleket sevdalıları olarak başvurumuzu yaptık. Merkezi İstanbul’da Bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’da başvurumuzu işleme alarak incelenmek üzere merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na gönderdi.
İskenderun Belediyespor’un arkasında belediye başkanları ile siyasi parti başkanları olabilir ama unutulmasın ki Samandağspor’un sadece arkasında değil, aynı zamanda yanında samandağ sevdalıları var. Türkiye Futbol Federasyonu’na ve Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na verdiğimiz dilekçe aşağıdaki gibi olup sevgi ve saygılarımızla kamuoyunun bilgisine arz ederiz:
‘Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına Beykoz/İstanbul
03.04.2018 günü İskenderun Şehir Stadında Oynanan Samandağspor- İskenderun Belediyespor karşılaşmasında ekte savcılığa verdiğimiz dilekçe ve kamera kayıtlarında da görüleceği üzere, maçın mutlak surette iptalini gerektiren, hatta ev sahibi olması sebebiyle İskenderun Belediyespor’ un hükmen mağlup olmasına sebep olabilecek olaylar meydana gelmiştir.
Konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirilmesini, gerekli tahkikatın yapılmasını, İskenderun Belediyespor taraftarlarına ayrılan bölümdeki provokatörlerin iki ilçe arasında bir iç savaş'a neden olabilecek “Kahrolsun PKK, or.s.. çoçuğu Samandağ” şeklindeki Samandağı bölücü örgüt yanlısı göstermeye çalışın, şeref ve hassasiyetine en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlılığına hayasızca, terbiyesizce dil uzatan, hakaret, tehdit ve iftira içeren sloganlar ve Samandağsporlu futbolcuların kaldıkları oteli yakma girişimleri sebebiyle; Samandağspor’ lu futbolcuların olayların daha çok büyüyüp can ve mal kaybına sebep olunmaması için, oynamaları gereken oyundan, bu vahim durumun gerektirdiği zaruri durum sebebiyle ‘Sözkonusu vatansa; gerisi teferruattır’ anlayışıyla imtina etmek zorunda kaldıkları hiçbir kuşkuya yer vermeyecek şekilde aşikardır.
Bu sebeple; maçın tarafsız bir sahada tekrar oynanmasının veya İskenderun Belediyespor' un hükmen mağlup sayılmasının; bu tür can ve mal kaybına hatta ilçeler arasında iç savaşa sebep olabilecek olayların tekrar meydana gelmemesi için hayati derecede önem arz eden caydırıcı önlemler olduğu kanaatindeyiz. Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz. “ ifadelerine yer verdiler.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

67.249 kişidir.